Adana Diş Hekimleri Odası eski başkanı Savaş toprağa verildi
Karaciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Adana Dişhekimleri Odası eski Başkanı Mustafa Asım Savaş düzenlenen törenle toprağa verildi.
04 Ocak 2013 -


Savaş için Adana Dişhekimleri Odasında cenaze töreni düzenlendi. Çok sayıda dişhekiminin yanısıra Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, bürokrat ve sevenlerinin katıldığı törende konuşan Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman, ”Asım ağabeyi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşamaktayız. Merhum Asım ağabeyin eşi Nilgün Savaş ve üç kızının acısını yürekten paylaşıyoruz. İnancımıza göre dünyadaki insan hayatı ezanın okunmasıyla namaza durulması arasında geçen zamandır. Asım ağabeyin 1948 yılında kulağına okunan ezan ile az sonra da nasip olursa namazını kılacağız. İster yüz sene yaşayın ister doksan sene ancak dünya hayatı çok kısa. Önemli olan bu kadar kısa zamana çok şeyleri sığdırabilmek. Buradaki sevenleri, Türkiye’nin her tarafından birlik, oda başkanları, siyasiler sürekli arayıp taziyede bulunuyorlar. Bir insanın bu kadar seveninin olması kadar güzel bir şey yok. Ölüp gittikten sonra hepimiz toprak olacağız. Ancak geride bir seda bırakmak lazım. Adana Dişhekimleri Odasının kuruluşunda Türk Dişhekimleri Birliğinin kuruluşun da ve kurumsallaşmasın da her zaman en çok emeği geçen insanlardan birisidir Asım ağabey. Uzun yıllar beraber çalıştık. Baba evlat gibiydik. Bu oda burada durduğu süre Asım ağabey asla unutulmayacak” diye konuştu.

Burada yapılan saygı duruşunun ardından sevenlerinin taşıdığı tabut cenaze aracına alınarak Kabasakal Mezarlığında kılınan cenaze namazından sonra dualarla defnedildi.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) erdinç nayır (uzm.dr)
05.01.2013 01:02:28
karaciğer kanseri değil, akut lösemi. Asım Savaş, Asım amcam desem daha doğru... üzücü bir haber, allah rahmet eylesin...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA
27/09-28/09 1. Marmara Radyasyon Onkolojisi Günleri RADYOLOJİ İSTA