Hekim adayları ulusal sempozyumda bir araya geldi
AEÜ Tıp Fakültesi öğrencileri, 3. Ulusal Ahi Evran Tıp Öğrencileri Sempozyumu'nda sosyal sorumluluk ve araştırma projeleri ile ilgili sunum yaptı
Hekim adayları ulusal sempozyumda bir araya geldi
11 Nisan 2019 - AA

Ahiliğin engin ve evrensel prensiplerini öğrenerek eğitim hayatlarını sürdüren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri, 3. Ulusal Ahi Evran Tıp Öğrencileri Sempozyumu'nda bir araya geldi.

Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonu'ndaki sempozyumda öğrenciler, 12 sosyal sorumluluk projesi ve 13 araştırma grubu çalışmasının sözlü sunumunu gerçekleştirdi.

Farklı üniversitelerden öğrencilerin de katkı sunduğu çalışmalara, Ahi Hekimler Gelişim ve Düşünce Topluluğu Başkanı Beyza Nur Demir ve Tıp Bilimleri Araştırma Topluluğu Başkanı Betül Sulubulut ile fakülte öğretim üyeleri danışmanlık yaptı.

Sempozyumun açılışında konuşan AEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversite senatosunun aldığı ve Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) onayladığı kararla tüm fakülte ve bölümlerde Ahilik dersleri verildiğini aktardı.

Geleceğin hekimlerinin Ahiliğin evrensel prensipleriyle yetişmesini önemsediklerini vurgulayan Karakaya, iyi bir hekimin sadece tıbbi bilgi ve beceriler edinmesinin yanında iyi bir insan olması, yüksek ahlaki değerler ve sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerektiğini söyledi.

AEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil de bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdikleri sempozyumda dönem bir, iki ve üçte okuyan 218 öğrenci ve 25 danışman öğretim üyesinin aktif görev aldığını dile getirdi.

Sempozyum kapsamında 13 araştırma ve 12 sosyal sorumluluk projesi grubu oluşturulduğunu anlatan Karahocagil, eğitim öğretim dönemi boyunca danışman öğretim üyeleri nezaretinde çalışma yürütüldüğünü aktardı.

Bu sempozyumu tıp eğitimi müfredatının bir tamamlayıcısı olarak planladıklarını belirten Karahocagil, "Organizasyondan sunumlara kadar her aşamasını öğrencilerimiz gerçekleştirdi. Onların sosyal sorumluluk bilinci ve bilimsel metodoloji tecrübesini birlikte kazanmalarını hedefliyoruz. Bunu da çok önemsiyoruz." dedi.

Sempozyumun açılışına YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, Kırşehir Sağlık Müdürü uzman Dr. Suat Türkoğlu, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA