Sağlık çalışanlarından teröre üniformalı protesto
Sağlık çalışanları, Ankara’da bombalı terör eyleminin yapıldığı yerde teröre lanet, hayatını kaybedenleri anma programı yaptı. Sağlık çalışanlarının üniformalarıyla katıldıkları eylemde, hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Kur’an okundu, karanfil bırakıldı. Burada konuşan Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, teröre karşı, ülkemiz üzerinde hesap yapan şer odaklarına karşı “Biriz, Beraberiz, Türkiye’yiz” dedi.
Sağlık çalışanlarından teröre üniformalı protesto
17 Mart 2016 -

İnsan hayatı için çırpınan sağlık çalışanları olarak, insanlık katillerine olan öfkelerini haykırmak için burada olduklarını söyleyen Memiş, “Ne yazık ki geçtiğimiz Pazar Günü, hasta olmasın diye üzerine titrediğimiz insanlarımıza kıydılar. Bu ülkenin onurlu insanlarına, ailesi için, ülkesi için yaşayan dürüst ve masum vatandaşlarımıza alçakça saldırdılar. Hain saldırıda yaralılarımızı hayatta tutabilmek için ilk andan itibaren sağlık çalışanları olarak bütün varlığımızla mücadele ettik. Hayatta tutabildiklemizle sevindik. Kaybettiklerimize üzüldük.” Şeklinde konuştu.
 
Hayat kurtarmanın kutsiyetine adanmış sağlık çalışanları olarak, bu hain saldırıda kaybettiğimiz insanlarımızın acısıyla içlerinin yandığını, yüreklerinin dağlandığını söyleyen Memiş, bu saldırının, vatan, bayrak ve milli birliğe olan sevdalarını, Çanakkale ruhuna olan bağlılıklarını daha da büyüttüğünü ifade etti.
 
Sağlık çalışanlarının, 97 yıl önce işgale karşı bağımsızlık savaşı başlatan tıbbiyelilerin inandığı değerleri kuşanan vatanseverler olduğunu söyleyen Metin Memiş, “O günlerde ülkemizi işgale yeltenenlere karşı nasıl direnildi ise, bugün de  aynı ruhla ülkemizi, birliğimizi, bayrağımızı savunacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Biz sağlık çalışanları bugün de terör bölgesinde askerimizin, polisimizin yanında sağlık ordusunun neferleri olarak vatanımıza, milletimize büyük bir onurla hizmet ediyoruz.” Dedi.
 
Ezelden beri hür yaşamış bu millete boyun eğdirmeyi, korku salmayı hayal eden şer odaklarının hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacağını belirten Memiş, insanlık düşmanlarının er ya da geç canına kıydıkları yüzbinlerce masumun kanında boğulacağını kaydetti.
 
Hekimi, hemşiresi, 112 çalışanlarıyla bütün sağlık ailesi olarak her yıl olduğu gibi 14 Mart’ta Tıp Bayramını kutlamaya hazırlanırken, Ankara’yı kana bulayan hain saldırıyla büyük bir acı yaşadıklarını da söyleyen Memiş, her 14 Mart’ta  halkımıza “Sizin sağlığınız bizim bayramımız” şeklinde seslendiklerini hatırlattı.
 
Teröre, savaşa, vatanımızı tehdit eden her türlü odağa karşı, vatanın bütünlüğüne, bağımsızlık ruhuna sonuna kadar sahip çıkacaklarını ifade eden Memiş, terörün; halkımızın huzurunu kaçırmasına, milli birliğimize nifak tohumları saçarak bozmasına fırsat vermeyeceklerini ifade etti.
 
Konuşmasının sonunda insanlık katillerini lanetleyen Memiş, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA