SGK Başkanından e-reçete açıklaması
SGK Başkanı Selim Bağlı Ekonomi Muhabirleri Derneğinde düzenlenen sohbet toplantısına katıldı.
 SGK Başkanından e-reçete açıklaması
19 Ekim 2016 -

Bir soru üzerine, kağıt reçete yazılmasının başhekim onayına bağlanması uygulamasına da değinen SGK Başkanı Bağlı, "E-reçete bizim sosyal güvenlik uygulamalarımızın önemli parametrelerinden biri. Doktor isterse E-reçete yazıyor isterse kağıt reçete yazıyordu.

E-reçete oranını yüzde 100'e çıkartmak için belli düzenlemeler yapmamız gerekiyordu. Bu konuyu Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Eczacılar Birliği ile çalıştık. Vatandaşı mağdur edecek bir durum asla söz konusu olmayacak." dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) bg (opdr)
22.10.2016 10:07:45
https://www.medimagazin.com.tr/eczaci//tr-acilde-yazilan-manuel-recetelerde-bashekimlik-onayina-gerek-yok-4-18-71577.html

orda yazdığımı teyyit eden bir açıklama. Amaç baş hekimlik sayesinde baskı kurmak.
Güvenliği konusunda bizi inandır, isteyenler için sadece reçetede geçerli olacak bir imza ayarla; zaten kullanılmaması için bir sebep yok. Unutanlar falan kullanmaz.
Türkiye'de e-imza kullanma oranını bilmiyorum. Bankacı, avukat, iş adamı mutlaka kullananları vardır. kullanmayanı daha çoktur.
Ama biliyoruz ki artık bütün doktorların e-imzası var. su istimale çok açık. Ben hacker olsam dr lerle uğraşırıdım doğrusu.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori