SÜ Hemşirelik Bölümü öğrencilerinden örnek uygulama
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü dördüncü sınıf öğrencileri, Sarayönü ilçesinde sağlık sorunlarına yönelik sağlık eğitimleri veriyor. Proje kapsamında şimdiye kadar yaklaşık 2 bin 700 öğrenciye sağlık taraması yapıldığı bildirildi.
21 Nisan 2015 -

SÜ'den yapılan açıklamaya göre öğrenciler, "Kırsal Alandaki Bölge Halkının Sağlık Davranışlarının ve Hemşirelik Öğrencilerinin Kırsal Alan Uygulama Becerilerinin Geliştirilmesi" isimli proje kapsamında her pazartesi ve salı günleri Sarayönü ilçesinde uygulama yapıyor.

Projeyi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Belgin Akın ve Yrd. Doç. Dr. Deniz Koçoğlu, araştırma görevlileri Tuba Demirel, Emine Sarı, Arzu Koçak Uyaroğlu, Büşra Altınel, öğretim görevlisi Burcu Ceylan ile öğrencilerin yürüttüğü belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Projede yaklaşık 2 bin 700 öğrenciye sağlık taraması yapıldı. Sağlık taramaları kapsamında ağız-diş sağlığı, görme, duruş bozuklukları, obezite ve hipertansiyon taramaları yapılıyor. Sağlık taraması sonrası sağlık sorunu tespit edilen öğrenciler Sarayönü Devlet Hastanesi ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerine sevk ediliyor. Ayrıca belirlenen sağlık sorunlarına yönelik sağlık eğitimleri de yapılıyor. Mayıs ayı sonuna kadar yürütülecek projede bölge halkının ve işçilerin sağlığını geliştirmeye yönelik obezite, hipertansiyon ve diyabet için sağlık taramaları yapılması planlanıyor."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA
27/09-28/09 1. Marmara Radyasyon Onkolojisi Günleri RADYOLOJİ İSTA