Anestezi buluşması İzmir’de
Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Derneği, mezuniyet sonrası eğitim seminerlerinin beşincisini bu haftasonu İzmir’de gerçekleştirecek.
20 Kasım 2012 09:59 -

24-25 Kasım 2012 tarihlerinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhittin Erel Anfisinde yapılacak olan seminerle ilgili bir açıklama yapan Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şükran Balkaner, “Dernek olarak yılda iki kez düzenlediğimiz seminerlerle alanda yaşanan büyük bir eksikliği gidermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Güvenlikli ve kaliteli sağlık

İki gün sürecek seminerde hastalara güvenli anestezi uygulamasının önemli bir parçası olan Anestezi Makinesinin Anatomisi'nin anlatılacağı dört ana panelin yapılacağına dikkat çeken Balkaner, hastalara daha güvenlikli ve kaliteli sağlık hizmeti sunabilmek için bu eğitimlerin çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

Balkaner, düzenledikleri tüm eğitimlerin son oturumunda, mutlaka meslek olarak yaşadıkları sorunları ve çözüm yollarını tartıştıklarını belirterek; “Bir yandan hastalarımıza daha güvenlikli ve kaliteli hizmetini sunabilmek için çalışma yürütürken diğer yandan yaşadığımız sorunların çözülmesi için de tartışıp, kararlar alıyoruz.” dedi.

Büyük birikim oluşturduk

Son iki yıl içerisinde düzenledikleri dört eğitim semineriyle büyük bir birikim oluşturduklarının altını çizen Balkaner, “Örneğin bu seminerimizde konuların hepsini tekniker yada teknisyen arkadaşlarımız anlatacak. Sadece bu durum bile dernek olarak yürüttüğümüz çalışmalarla ne kadar büyük bir birikim oluşturduğumuzun somut bir göstergesi.” şeklinde konuştu.

Hazırlıklar tamam

Kendilerine destek olmak için seminere bir çok öğretim üyesinin katıldığını, bu özverilerinin ise takdire şayan olduğunu ifade eden Balkaner, seminerin düzenlenmesinde ki katkılarından dolayı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalına’da ayrıca teşekkür etti.

Eğitim için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Balkaner,“Beşinci seminerimizi İzmir’de gerçekleştiriyor olmaktan son derece mutluyuz.  Sosyal programlar düzenlemeyi de unutmadık. Ülkemizin değişik yerlerinden gelecek arkadaşlarımıza kentimizi düzenleyeceğimiz aktivitelerle tanıtmaya çalışacağız. Örneğin seminer bitiminde Alsancak Atatürk Müzesi’ni  hepbirlikte gezeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)