Ulusal Ebelik Öğrenci Kongresi başladı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin (OMÜ) ev sahipliği yaptığı 4. Ulusal Ebelik Öğrenci Kongresi başladı.
02 Mayıs 2013 16:49 -

SAMSUN-OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde 43 üniversiteden 500 öğrencinin katılımıyla başlayan kongrenin açılış töreninde konuşan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, gelecek nesillerin sağlıklı ve tecrübeli ellerin, ebelerin desteği ile dünyaya göz açacağını söyledi.

Sağlık hizmetlerinin sabır, sevgi ve saygı gerektirdiğini ifade eden Akan,

"Sağlık öyle bir hizmettir ki burada zaman ve enerji hesabı yapılamaz. İster istemez özveri gerektirir. Bu yorgunluğun karşılığında beklenen, teşekkür ve takdir edilme isteğidir. Bunu bulursanız, yorgunluk zaten gider ama bulamasanız da işinizi yine aynı sevgi ve özveriyle yapmak zorundasınız" dedi.

Bir sağlık personelinin, göreve ilk başladığında sahip olduğu enerjiyi emeklilik gününe dek muhafaza etmek zorunluluğu bulunduğunu vurgulayan Akan,

"Hepimiz ilk tokadı ebelerden yedik. Bebek o tokadı yemese ilk nefesi alamayacak belki. O nedenle bu meslek çok özeldir" diye konuştu.

OMÜ Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nermin Kılıç ise kongrenin, mesleki bilinci ve örgütlenmeyi güçlendirmeyi amaçladığını belirtti.

Kongrenin 4 Mayıs'ta sona ereceği öğrenildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)