Fatma hemşirenin tayin intiharı
İstanbul'da Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Kliniği Yoğun Bakım Servisi'nde görevli olan hemşire Fatma Şeker (36) intihar etti.
Fatma hemşirenin tayin intiharı
14 Şubat 2017 - SABAH

İstanbul'da Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Kliniği Yoğun Bakım Servisi'nde görevli olan hemşire Fatma Şeker (36) intihar etti. Şeker'in çalıştığı klinik ya da hastanenin değiştirilmesini istediği talebine olumsuz yanıt alınca bunalıma girdiği iddia edildi. Şeker'in cenazesi Kahramanmaraş'ta toprağa verildi.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
7
1) Ulku (Hemsire)
28.02.2017 23:51:56
Öncelikle hemşire hanimi Allah rahmet etsin,mekanı cennet olsun.Ama bizim bakanımız bile kalkmış biz anket yaptık mobbing yok diyorsa 1 değil 1000 tane hemsirede ölse değeri yok. CUNKU Bu ülkede 3 şeyin değeri yok:Bilgi ve bilen insan,kadın ve insan canı.Çok üzgünüm.
People
23
2) aydin sinal (hekim)
15.02.2017 12:53:25
Mobing denen iskence Almanyada calisma hayatinin en büyük problemi,her meslekte bu kahrolasi uygulama var, bir cok film cevrildi,kitaplar makaleler yazildi,Hükümetler bütün gücleriyle mücadele etmelerine ragmen bir türlü önüne gecemiyorlar,en fazla görülen mobing de hastahanedeki calisma dünyasinda,ben meslek hayatinda en az bu mobing in sebep oldugu 10 intihar vakasina sahit oldum,bu insanlar dogustan depresiv karekterli iseler,mobing sonucu depresyon derinlesiyor kacinilmaz son geliyor.
bir teselli:mobing uygulayan sadist karekterli insanlarda kendi sonlarini hazirliyorlar,is yerinde hic sevilmeyen kisiler oluyorlar,alkolden yardim umuyorlar,isten isyerinden soguyorlar sonunda kovulup hakettiklerini buluyorlar.
Eger is yerinizde-is verenin istegi ve göz yummasi sonucu-mobing uygulaniyor,hic durmayin istifa veya is yerinizi degistirin,sistemli uygulanan bir mobinge karsi durmaniz imkansizdir.
People
32
3) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
14.02.2017 22:40:39
Rahmetli Fatma Hemşire hanımın , Başka bir Klinik veya Hastane Talebine Olumsuz yanıt veren İdarecilerin ; Halden Anlamayan veya Halden Anlasa bile Anlamamazlıktan gelen , Karşılarındaki İnsanın ( Çalışanın ) Konumuna , Boyuna Posuna , Etkili ve Yetkili Kişilere yakın olup olmadığı gibi " Çok Önemli " konuları Dikkate alarak ( ! ) " Büyük bir Titizlikle " İdarecilik Yapan Kişiler olduğu Apaçık...

Fatma Hemşire hanıma Allahtan Rahmet , Ailesine Sabır ve Sevenlerine Başsağlığı diliyorum..
People
23
4) Anlayışlı ve Humanist Makamperest (dr)
14.02.2017 21:55:25
amirlerinin ve istegine ret cevabı verenlerin derhal toptan görevden alınmaları hatta ölüme sebebiyet vermekten soruşturma sonuna kadar açığa alınmalıdır. Vicdanın bunu emrediyor.
People
53
5) Hemşire (Hemsire)
14.02.2017 13:26:09
ALLAH rahmet eylesin.çok üzüldüm. Hemsire arkadaşımızin servis değişikliği talebi neden kabul edilmemis.lütfen bu konuda idarecilere soruşturma açılsın. Artık tüm hastanelerde mobing almış başını gidiyor. Saglik bakanlığınin artık bu konulara el atması gerektiğini düşünüyorum. Lutfen artık sendika ile gelen idareciler istemiyoruZ. İşini iyi bilen caliskan özverili bir yönetim kadrosu istiyorum. Bizlerı Sağlık Bakanligi yonetsin.Sağlık Sen değil.
People
43
6) adalet (nerde)
14.02.2017 11:29:57
önemli olan hasta memnuniyetidir.çalışan memnuniyeti ise,ne diyeyim.
People
40
7) bozeren (nş uz dr)
14.02.2017 10:26:18
idarecileri demek ki onun durumunu iyi idrak edememişler. (idare edebilmek için önce idrak etmek gerekiyor da.) Allah rahmet eylesin.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
26.10-25.11ÖZEL KIRIKHAN BİLİM HASTANESİ - NÖROLOJİ UZMANI ARANIYORPersonel Arayanlar
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
14/03-18/03Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi (UASK) 2018GÖĞÜS...ANTA