Genç hemşire yakalandığı koronavirüse yenildi
Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde 2 çoçuk annesi hemşire Sultan Fidan (25), koronavirüsten hayatını kaybetti.
Genç hemşire yakalandığı koronavirüse yenildi
30 Kasım 2021 17:55 - DHA İlyas Kaan TAYTAK

İhsaniye İlçe Entegre Hastanesi'nde görevli hemşire Sultan Fidan, iki hafta önce koronavirüse yakalandı. Tedavi için Isparta'ya götürülen Fidan, bu sabah yaşam savaşını kaybetti.

8 ay önce doğum yapan 2 çocuk annesi Fidan'ın cenazesi, Afyonkarahisar'ın Salar beldesinde ailesi tarafından toprağa verildi. 

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz,  'Vefat ve Başsağlığı' başlığıyla sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "Müdürlüğümüze bağlı İhsaniye İlçe Entegre Hastanesi'nde görevli personelimiz Hemşire Sultan Fidan'ın vefat haberini almanın üzüntüsünü yaşıyorum. Genç yaşta aramızdan ayrılan personelimize Allah'tan rahmet, sağlık camiamıza ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum" dedi. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) eczg1 (ecz)
01.12.2021 16:38:25
Allah rahmet eylesin. Bu tür haberlerde şu şekilde ayrım yapabilirsiniz. Aşısız diye belirtilmişse Fahrettin Bey'in ve bilim kurulunun son kriterlerine göre aşısızdır. Herhangi bir şey belirtilmemişse 3 ya da 4 doz aşılıdır. Benim tahminim bu yönde.
People
6
2) Coşkun (Emekli uzman hekim)
01.12.2021 11:14:08
Üzücü bir durum .Allah rahmet eylesin.Türkiye'de son Zaman'larda azalmış olan doktor ve hemşirelerin koronadan ölüm olaylarının arttığını görmekteyiz.Bunun en büyük nedeni hala hastanelerde çalışan personelin küçük bir kısmının aşı olmaması ve aşıya direnç göstermesi olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bunu önlemenin ve muayene gelipte hastane personelinden virüs kapılmasının önleme yolu bu aşısız kişileri aşılamalı yada olmayanları pasif görevlere çekip halkla teması en aza indirgenmelidir. Bu korona belasını görüp bunun bir vasküler hastalık olduğunu anlamayıp aşı olmayan sağlık personelini anlamak mümkün değil.Onun için tüm başhekimlerin tüm çalışanları kontrol etmeli herkes aşılanmalı, aşılı olup diabet, tansiyon gibi rahatsızlıkları olanlarında tespit edip az hasta baktırmalı veya pasif göreve almalıdırlar.
People
12
3) Serhat (Çalışmıyor )
30.11.2021 22:15:22
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun dilerim
People
37
4) Bir vatandaş (Teknik birim)
30.11.2021 21:12:50
Çok üzücü:( Allah rahmet eylesin, Allah yakınlarına sabır versin...
Bu tarz Covid haberleri yaparken aşılı mı, kaç doz aşılı olduğu da belirtilse mi acaba? Sonuçta sağlıkçılar mesleki olarak yüksek risk altındalar, yangının tam ortasındalar. Bazı ülkelerde sağlık çalışanlarına aşı mecburiyeti getirildi. Bizde böyle bir zorunluluk yok. Bir savaşta askeri tam techizat korumak gibi sağlık neferinin askerlerini de tam olarak korumak için aşı mecburiyeti getirilse mi acaba? Bilemiyorum belki de aşılılarda da yaşam kaybı oluyordur.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)