Sağlık Müdürlüğü kendi ambulans tamirhanesini kurdu 
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü, bozulan ambulansların hemen tamir edilmesi için tamirhane kurdu.
Sağlık Müdürlüğü kendi ambulans tamirhanesini kurdu 
01 Aralık 2017 - İHA

Tamirhanede, ambulansların tamirinin yanı sıra bozulan sağlık malzemeleri yapılıyor ve sağlık merkezlerinin eksiklikleri gideriliyor. 

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde bulunan İl Ambulans Servisi, kent merkezinde ve ilçelerde toplam 60 ambulans ile vatandaşların zor zamanlarında imdadına yetişiyor. 30 istasyonda 35’i doktor 570 personel ile kent merkezinde ortalama 5 buçuk dakikada hastaya ulaşan ekipler, koordine içerisinde hastayı en yakın hastaneye ulaştırıyor.

Bu sırada ambulanslarda yaşanan sıkıntıların çözülmesi için daha önce kurulmuş olan tamirhaneyi güçlendiren ve ekip sayısını artıran İl Sağlık Müdürlüğü, 7/24 esasına göre yolda kalan ve arıza yapan ambulanslara müdahale ederek, çalışmasını sağlıyor.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) Alım Yanar (Mühendis)
03.12.2017 08:16:55
Sağlık Bakanlığının daha önceden Bölge Depo ve Tamirhane Atölye Müdürlükleri vardı. Bakanlık bunları zaman ile kapattı. Kayseri ihtiyaç hasıl olmuş tekrar açmış.
People
7
2) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
01.12.2017 15:28:52
Geçmişe , Eskiye Dönüş..

Coğrafi Keşifler..
Kıtaların , İpek ve BaHarat yollarının Yeniden Keşfi...
Gutenberg'in matbaa makinesine yeniden dönüş..

SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer