Samsun'da 17 yaşındaki genç kız, su şişesiyle sağlık çalışanını darbetti: Olay anı kameralara yansıdı
Samsun'da Edanur Ç. (17), annesiyle birlikte geldiği hastanede, tartıştığı sağlık çalışanı Nurhan Y.'yi su şişesiyle başına vurup darbetti. Kaşı açılan Nurhan Y. tedaviye alınırken, Edanur Ç. ise Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı
Samsun'da 17 yaşındaki genç kız, su şişesiyle sağlık çalışanını darbetti: Olay anı kameralara yansıdı
09 Mart 2021 15:29 - DHA

SAMSUN-Olay, saat 11.30 sıralarında Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde meydana geldi. Annesi Filiz Ç. ile birlikte hastaneye giden Edanur Ç. ile sağlık çalışanı Nurhan Y. arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.

Edanur Ç., Nurhan Y.’nin başına su şişeyle vurup, darbetti. Hastane polisi Edanur Ç.'yi gözaltına aldı. Kaşı açılan Nurhan Y. ise aynı hastanede tedaviye alındı.

Edanur Ç., ifadesi alınmak üzere Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

‘SU ŞİŞESİYLE VURDU, YUMRUK ATTI’

Olaya tanık olan sağlık çalışanı Mahir Karaca, şöyle konuştu:

“Bir hasta gelmişti ve o sırada bir hastamızın kızı da buradaydı. Sekreter arkadaşımız da lavaboya gitmişti. Burada bulunan diğer arkadaşımız ise sekreterin geleceğini söyledi. Daha sonra kız, görevli arkadaşımıza hareket etti ve arkadaşımız da terbiyeli olmasını söyledi. Ardından tartışma devam etti, ben de buradaydım ve sessiz olmasını söyledim.

Arkadaşımız, masadan kalktı ve kız, masada bulunan su şişesini arkadaşımızın kafasına vurdu. Daha sonra da darbetmeye başladı ve yumruk attı, ben de hemen müdahale ettim. Arkadaşımızın kaşı açılmıştı, hemen travma bölümüne gönderildi.” 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) Anlayan sezer (HKM)
11.03.2021 10:33:26
gençler kızışgın, hormonlar ve bahar yüzünden. m d doğru söylüyor, sağlıkçılarda da bir kendini beğenmişlik, sağlıkcıların şiddetinide görmezden gelemeyiz, panik atakla gelen birisi güzel bir sözle sakinleştirilemez diilmi?
People
1
2) hakan (koç)
11.03.2021 08:41:50
Kız haklı, kadın üzerine yürüyor sonrada sowh yapıyor kendini yere atıyor çok üzüldüm kızı bırakı verin kendini savunuyor
People
14
3) DR (DR)
10.03.2021 15:57:44
Cezayı ben keserim anlayışı bu... Vahim sonuçları olabilir. Hemen önlem alınmalı. Sağlıkta şiddet TCK kapsamına dahil edilmeli.
People
7
4) Fzt. Mustafa P. (Fizyoterapist)
10.03.2021 01:58:18
Sonra bu kızın babası gelecek kızının bu hareketinden utanarak sağlık çalışanından efendice özür dileyecek.
Çalışansa şunu düşünecek:
Şimdi bu genç kız ceza alırsa alacağı ceza onun sicili yönüyle gelecekteki hayatını kaydırabilir 17 yaşında aklı başında değil hayatı mahvolabilir endişesiyle şikayetini geri alacaktır 3-5 gün sonra.
Niye böyle düşünüyorum biliyor musun?
Bu güne kadar çalıştığım tüm hastanelerde tanıdığım tüm sağlık çalışanları bu karakterde ve bu kafada insanlardı.
Son olarak
Her ne kadar maaşımdan, ücretlerden , özlük haklarımdan şikayet etsemde sağlık sınıfında aranızda hizmet üretmeye çalışmak hayatımda evliliğimden ve çocuklarımdan özge yapabildiğim en güzel şey gibi geliyor bana..
People
56
5) m d (doktor)
09.03.2021 17:25:52
herkeste bir hadsizlik, kendini beğenmişlik, kanaatsizlik,
kadına ayrı gaz erkeğe ayrı gaz veriyorlar,
sonuç şiddet,
toplum bu kadar kendini beğenmişliği hakediyor mu acaba
People
43
6) uzamn (uzman)
09.03.2021 15:43:18
Maşallah yeni nesil gümbür gümbür geliyor. İşte geleceğimizi ülkeyi emanet edeceğimiz çocuklar. Yetişen yeni nesil, ne yapsın ne gördüyse onu yapıyor, nasıl empoze edildiyse nasıl yönlendirildiyse onu yapıyor.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)