Stajyer hemşirenin yenidoğan bebeğe yaptıkları şoke etti
Samsun'da özel bir hastanede çalışan stajyer hemşirenin yeni doğmuş bebeğe yaptıkları adeta şoke etti. Bu görüntüleri de hiç çekinmeden sosyal medya hesabından paylaştı.
Stajyer hemşirenin yenidoğan bebeğe yaptıkları şoke etti
11 Ocak 2018 -

Samsun'da özel bir hastanenin yeni doğan ünitesinde çalışan 2 hemşirenin yeni doğmuş bir bebeğe müdahalesi tepkilere neden oldu. 

Show Haber'de yer alan görüntüde bebek ağlamaya başlayınca genç hemşire bebeği bir oyuncak gibi tuttu, yatağına yatırdı ve kendince susturmaya çalıştı.

Önce ağzını sıktı, sonra da ağzını kapattı. Bebeğin ağlaması kesilmedi aksine daha da arttı. Hatta yüzü kıpkırmızı oldu.

 

 

"SONRA LİNÇ EDİYORLAR" DİYEREK DALGA GEÇTİ

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan stajyer hemşire ağlayan bebeğin ağzını kapattığı o anlarda, 'Sonrasında linç ediyorlar' diyerek kamuoyundan gelen haklı tepkilere dalga geçti.

Onu kayda alan arkadaşı bile bir an için içinde bulunduğu hatanın farkına vardı ama o bu davranışına devam etti.


BAKANLIK SORUŞTURMA BAŞLATTI:

 Sağlık Bakanlığınca, bazı basın yayın organlarında "Samsun'da özel hastanede skandal" başlığıyla yer alan haberler üzerine, Samsun Sağlık Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldığı bildirildi.

Bakanlıktan, medyada yer alan haberler üzerine yazılı açıklama yapıldı.

Konuya ilişkin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldığı belirtilen açıklamada, "İnceleme neticesinde ihmal ya da kusuru olanlar hakkında gerekli işlemler uygulanarak, kamuoyuyla paylaşılacaktır." ifadelerine yer verildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
5
1) melek (hemşire)
06.07.2018 20:09:45
Öncelikle o bir hemşire değil. Muhtemelen sağlık lisesi öğrencisi ve sağlık liselerinde hemşirelik bölümü diye bir şey yok. İyice araştırmadan yalan yanlış stajyer hemşire diye yazılmış.
People
1
2) Canan (Hemşire)
18.01.2018 09:51:52
Meslek mensubu olan biri olarak çok üzücü ve kaygı verici bir durum. Yalnız şu da bilinmelidir ki hemşire adı altında bir çok farklı disiplin çalıştırılmaktadır. Deontoloji dersimizi üniversite eğitimimizde alıyoruz. fakat lise ve özel lise düzeyindeki eğitimler maalesef çok yeterli değil. Lisans düzeyindeki üniversiteler de eğitimler artık bir çok meslekte olduğu gibi standart ve beklenen düzeyde değil. Acil olarak lise düzeyindeki eğitimler ya kaldırılmalı ya da düzeltilmeli. Üniversiteler de incelemeye alınmalıdır.
People
9
3) Hayriye Aksoy (Doktor )
16.01.2018 16:43:44
Bu vicdansızlığı yapana bundan sonra iş verilmemeli, kamu davası ile sonradan görevi nedeniyle edineceği yetkiler elinden alınmalı. Bu durumu videoya çeken de cezalandırılmali. Bunun yasla tecrubesizlikle ilgisi yoktur. Gereken ceza verilmelidir.
People
4
4) Klivethek (Veteriner hekimi)
16.01.2018 12:24:54
Köpeğe kediye versen bu şekilde davranmazdı en azından kendileri gibi masum olduğunu anlar yazık deontoloji görmemişler mi ?!
People
4
5) veysel (özgün)
15.01.2018 10:35:28
O günahsız yavruya senin gibi kalbi kapkara birinin ellerinin değmesi bile o ailenin sana dava açması için yeterli bir sebep. Kurban ol o meleğe daha beterinin beteri seni bulsun inşallah
People
4
6) Ebru (Dr)
14.01.2018 20:28:23
Insan evladinin gozunde ki bir damla yasa kiyamiyor sunun yaptigina bak. Bu benegin anne babasi farkinda mi acaba olablarin. Yaxzklar olsun 2000 sonrasi genclik maalesrf boyle . Aklima agzina bant yapistirilip cope atilan,tuvalet camindan adagi atilan,asansor bosluguna atilan zavalli yavrular geldi. Milletce nokun icine gomuluyuz . Artik allahin bile umrunda degiliz.
People
4
7) Eskisehir (Serbest )
12.01.2018 15:52:18
Bidaha ömür boyu kamu görevi yapamayacak bu tipler
People
8
8) ecz (eczacı )
12.01.2018 12:14:37
Vicdan yoksunu yaratıklar! O elindeki oyuncak değil birinin koklamaya kıyamadığı yavrusu!
People
12
9) Ahmet YILMAZ (dr)
11.01.2018 20:55:48
Böyle görüntüler çekip paylaşmaktan bıkmadınız mı, akıllanmadınız mı? Bu kaçıncı
People
14
10) aydin sinal (hekim)
11.01.2018 11:18:17
suudi arabistandaki hemsire olayini hatirlayin,yenidoga bebekle sakalastigi icin kovulmustu,bakalim bu hemsireye ne cezasi verilecek,suudiarabistan tipbi etik bakimindan türkiyenin üstünde demistim,insallah yanilirim.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori