Vücut geliştirme şampiyonu hemşirenin hedefi Avrupa Şampiyonası
Mersin'de hemşire olarak görev yapan ve ilk kez katıldığı vücut geliştirme şampiyonasında Türkiye birinciliğine ulaşan Fadime Ayışık Karaca, Avrupa Şampiyonası'nda başarısını taçlandırmayı hedefliyor
Vücut geliştirme şampiyonu hemşirenin hedefi Avrupa Şampiyonası
01 Nisan 2018 -

Mersin Şehir Hastanesinde hemşire olarak görev yapan ve uzun yıllardır sporla uğraşan 41 yaşındaki Fadime Ayışık Karaca, ilk kez katıldığı vücut geliştirme şampiyonasında elde ettiği Türkiye birinciliği başarını Avrupa Şampiyonası'nda da taçlandırmak istiyor.

Mersin Şehir Hastanesindeki gebe okulunda görev yapan Fadime, spor yaptığı salonda eski milli sporcu Sabahattin Tunç'un dikkatini çekmesiyle profesyonel olarak şampiyonalara hazırlanmaya başladı.

Tunç'un yönlendirmesiyle milli sporcu ve antrenör İsmail Dikme ile tanışarak 8 ay boyunca antrenman yapan Fadime, Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası ile Avrupa Şampiyonası milli takım seçmelerine katıldı.

İlk olarak 10-11 Mart tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilen Ankara Bölge Yarışması'nda il birincisi olan sporcu, daha sonra Antalya'da 21-25 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen organizasyonda "Master Bayanlar Fizik+35 yaş" kategorisinde Türkiye şampiyonu olmayı başararak milli takıma seçildi.

İspanya'da 2-7 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan Fadime, Avrupa şampiyonluğunu hedefliyor.

- "Hedefime ulaştım"

Fadime Ayışık Karaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20 yıldır sporla uğraştığını ve fitness antrenörü olduğunu söyledi.

Antrenörünün tavsiyesiyle vücut geliştirme şampiyonalarına katılmaya karar verdiğini belirten Fadime, "Spor geçmişim olduğu için 8 aylık bir çalışma sonrasında Türkiye şampiyonu oldum. Kasların olgunlaşması, büyümesi için belli bir sürece ihtiyaç var. Ardından da var olan kası gösterebilmek için yağları mümkün olduğunca indirgemek gerekiyor. Bunun da beslenme ve antrenman tekniği var. Bunları yaptım ve hedefime ulaştım." diye konuştu.

Fadime, son 5-6 yıldır vücut geliştirme sporuyla ilgilendiğini ancak hiç yarışmayı düşünmediğini vurgulayarak, "Bugüne kadar hiç podyumu düşünmedim. Hazırlanırken bile ara ara olmayacak dedim ama çalışmamın karşılığını aldım. Kısmetse Avrupa'da Türkiye'yi temsil edeceğim. Milli sporcu olmak ayrı bir gurur kaynağı." ifadelerini kullandı.

Hemşire olarak görevini sürdürdüğünü aktaran Fadime Ayışık Karaca, hiçbir şeyin spor yapmaya engel olmadığını sözlerine ekledi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
21/03-23/03 Sağlık Bilimlerinde Araştırma Sempozyumu TIP EĞİTİMİ İZMİ
27/03-30/03 18. Nefroloji Kış Okulu NEFROLOJİ KIBR
05/04-07/04 TOD Nisan Kursu GÖZ... ANKA
07/04-10/04 41. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİ ÇOCUK... İSTA
12/04-13/04 Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019 RADYOLOJİ ANKA
12/04-14/04 Hedef Kanser 2019 TIBBİ... KIBR
10/04-14/04 Türk Toraks Derneği 22. Yıllık Kongresi GÖĞÜS... ANTA