Sağlık-Sen: 'Vekil ebe, hemşire ve aile sağlığı çalışanları da kadroya alınsın'
Sağlık-Sen Ağrı Şube Başkanı Mağal: "Taşeronların kadroya alınması sürecinde vekil ebe, hemşire ve kamu dışı aile sağlığı çalışanı arkadaşlarımızın da kadroya alınmasını istiyoruz"
Sağlık-Sen: 'Vekil ebe, hemşire ve aile sağlığı çalışanları da kadroya alınsın'
26 Ocak 2018 - AA

Sağlık-Sen Ağrı Şube Başkanı Fevzi Mağal, "Taşeronların kadroya alınması sürecinde vekil ebe, hemşire ve kamu dışı aile sağlığı çalışanı arkadaşlarımızın da kadroya alınmasını istiyoruz." dedi.

Mağal, yaptığı açıklamada, kamu dışı aile sağlık elemanları ile vekil ebe ve hemşirelerin, kadroya alınması için gerekli tüm adımları atıklarını belirtti.

Sağlık-Sen'in konuyu ciddiyetle takip edildiğini vurgulayan Mağal, şöyle konuştu:

"Taşeronların kadroya alınması sürecinde vekil ebe, hemşire ve kamu dışı aile sağlığı çalışanı arkadaşlarımızın da kadroya alınmasını istiyoruz. Bu konu ile alakalı bakanlık düzeyinde girişimlerimiz oldu. Bu girişimlerin olumlu sonuçlanması için Sağlık-Sen Genel Başkanımız ile birlikte çalışma yaptığımızı ve konuyu ciddiyetle takip ettiğimizi bilmenizi isterim. Bu uygulamanın çok doğru ve yerinde karar olduğu konusunda hiç şüphemiz yok. Ama sağlık ve sosyal hizmet çalışanları açısından eksiklerinin bulunduğu da aşikardır. İşte tüm bu eksiklikler taşeron işçilerin kadroya alınma kararının açıklandığı ilk günden bu yana tespit edilmiş ve konu genel başkanımız ile birlikte derhal ele alınmış, bakanlık düzeyinde tüm girişimler yapılmıştır. Bu konuda tüm sağlık çalışanlarının gönlü ferah olsun. Bizim isteğimiz kamuda tüm çalışanların kadrolu olmasıdır."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
20/09-20/09 7. Geriatri Günleri GERİATRİ İZMİ
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA