'Sağlıkta şiddet'e bir ses de İstanbul Tıp'tan geldi
Sağlık çalışanları kendilerine yönelik uygulanan şiddete dikkat çekmek amacıyla İstanbul Tıp Fakültesi önünde eylem yaptı
'Sağlıkta şiddet'e bir ses de İstanbul Tıp'tan geldi
17 Şubat 2020 17:10 - DHA

İSTANBUL- İstabul Tabip Odası, İstanbul Eczacılar Odası, İstanbul Dişhekimleri Odası, İstanbul Veteriner Hekimleri Odası, SES istanbul Şubeleri, Dev Sağlık-İş ve Birlik Dayanışma Sendikası üyesİ bir grup, saat 12.30'da faküte önünde bir araya geldi.

İstanbul Tabip OdasıYönetim Kurulu Üyesi  Rukiye Eker Ömeroğlu tarafından okunan ortark basın açıklamasında, "Sağlıkta şiddet yasa tasarısının hızla yasalaştırılmasını, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu etkin olarak uygulanmasını, muayene randevularının hastaya yeterli süre ayrılacak şekilde düzenlenmesini, acil servislerde sadece acil hastalara hizmet verilmesini, birinci basamak sağlık hizmetlerinin güçlendirilsin ve  sevk zinciri uygulamasına geçilmesi gerektiği" ifade edildi.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) Handan (Dr)
19.02.2020 00:08:25
Şiddetin yanı sıra özellikle batı illerindeki kazanç düşüklüğünden de bahsedilse artık büyük şehirlerde geçim sıkıntısı yaşamaya başladık
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)