Sağlık-Sen üniversite hastanelerinin sorunlarını masaya yatırıyor
Sağlık-Sen tarafından üniversite hastaneleri ile üniversite hastanelerinde çalışan kamu görevlilerinin sorunlarına yönelik bir çalıştay düzenlenecek.
Sağlık-Sen üniversite hastanelerinin sorunlarını masaya yatırıyor
08 Ocak 2014 16:15 -

11 Ocak 2014 Cumartesi günü Ankara İçkale Otel’de düzenlenecek çalıştayda, üniversitelerin sağlık sistemi içindeki yeri, üniversite hastanelerinin geleceği, üniversite hastanelerindeki sorunlar ve çözüm önerileri ele alınacak.

Çalıştay hakkında bilgi veren Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, üniversite hastanelerinde çalışanların sorunlarını birinci ağızdan duymak ve çözüm önerileri geliştirmek için bu çalıştayı düzenlediklerini söyledi.

Çalıştay kapsamında üniversite hastaneleri çalışanlarını akademisyenler, asistanlar, sağlık hizmetleri sınıfı çalışanları ile genel idare hizmetleri, teknik hizmetler ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları olarak gruplara ayırdıklarını ifade eden Memiş, her alanda yaşanan sorunları gerçekçi bir şekilde tespit etmeyi ve çözüme kavuşturmayı hedeflediklerini kaydetti.

Düzenleyecekleri çalıştaya Türkiye’nin önde gelen üniversite hastanelerinin yöneticileri, çeşitli branşlardan akademisyen, asistan, hemşire, laborant, sağlık teknikeri, röntgen teknisyeni, radyoloji teknisyeni, eczacı, anestezi teknisyeni, diş protez teknisyeni, tıbbi sekreter, genel idari hizmet çalışanları, teknik hizmet ve yardımcı hizmet çalışanlarının katılacağını ifade eden Memiş, çalıştay sonrası bir rapor hazırlayacaklarını dile getirdi. Hazırlayacakları raporun hem sorunlara dikkat çekmek hem de sorunların çözümüne katkı sunmaya yönelik olduğunu kaydeden Memiş, raporda dile getirilecek konular çözüme kavuşana kadar konunun takipçisi olacaklarını söyledi.


Üniversite hastanelerinin geleceğinin de konu edileceği çalıştayda, hastanelere yönelik konu başlıkları 4 maddede toplandı. Hastanelerin sorunlarına yönelik oluşturulan konu başlıkları ve içerikleri şöyle:

“Mali konularla ilgili sorunlar (döner sermaye ile ilgili sorunlar, maaş ve maaşı oluşturan katsayılar ile ilgili sorunlar), özlük hakları ile ilgili sorunlar (atama ve nakil sorunları, görevde yükselme ve unvan değişikliği sorunları, keyfi rotasyon uygulamaları), diğer özlük hakları sorunları(fiili hizmet süresi zammı, intibak, derece-terfi vb.), mesleki sorunlar, çalışma koşulları ile ilgili sorunlar (şiddet, altyapı eksikliği gibi), yönetsel sorunlar ve üniversiteler arasındaki uygulama farklılıkları.”

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) tevfik uslu (biyolog)
09.01.2014 21:34:15
Yıllardır sağlıkçılar için ne yaptılar Allah aşkına?Ben bir biyoloğum.İşe başladığım yıllarda 1,250,000Tl alırken, ilkokul öğretmeni bir arkadaşım 950,000 tl.alıyordu.Bu gün ben 2,500tl alırken, aynı öğretmen arkadaşım ek ders dahil 2,900-3,000 tl. alıyor.Hatta yazın tatilini yaperken bile benden fazla alıyor. Bu sevgili sendika mı bizim sorunları konuşacak? Hemşireler bile bugün en düşük maaş alan memur statüsüne düşürülmüştür.Saygılarıla...
People
0
2) cem erdem (dr)
08.01.2014 17:26:41
sendikalar üniversitelerede bulaşırsa vay halimize.gölge etmeyin başka bişey ,istemeyiz..sağlık bakanlığı kadrolarını ne hale getirdiğinizi herkes görüyor
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)