Ordu'da Veteriner Fakültesi kurulması planlanıyor
Ordu Üniversitesi'nde (ODÜ) Veteriner Fakültesi kurulması için çalışma başlatıldığı bildirildi.
Ordu'da Veteriner Fakültesi kurulması planlanıyor
20 Kasım 2019 15:28 - AA

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, yaptığı yazılı açıklamada, Veteriner Fakültesinin, ODÜ bünyesine kazandırılması için yakın zamanda resmi müracaatın yapılacağını belirtti.

Güler, Veteriner Fakültesi için kolları sıvadıklarını ifade ederek, başlattıkları hayvancılık projeleri ve bölgede sokak hayvanları konusunda artan çağdaş ihtiyaçların, Ordu'da bir Veteriner Fakültesine büyük ihtiyaç duyulduğunu gösterdiğini vurguladı.

Bu konuda öneride bulunduğu ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan'ın, konuyu çok olumlu karşıladığını aktaran Güler, "Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile verimli bir görüşme yaptım. Yaptığım görüşmeler sonucunda resmi müracaatımızı yapıyoruz. İnşallah Ordu Büyükşehir Belediyemiz ve Ordu Üniversitemizin entegrasyonu sonucunda modern bir Veteriner Fakültesine süratle kavuşacağız." ifadelerini kullandı.


İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Arslan: Yeni fakülteler yetersiz 


Güler, Veteriner Fakültesinin kurulmasıyla insanlığın ve doğanın vazgeçilmez unsuru olan hayvan sağlıklarının korunması, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar, arı, su canlıları ve kümes hayvanlarının beslenmesi ile üretimi, ıslahı, yetiştirilmesi ve verimliliklerinin artırılması, hayvan hastalıklarının teşhis ve tedavisi, salgın hastalıkların önlenmesi, hayvansal ürünlerin üretim teknolojisi ve insan tüketimine uygunluğunun her aşamadaki sağlık kontrolünün yapılabileceğini kaydetti. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) şaban yayla (biyokimya uzmanı)
21.11.2019 00:14:46
paranız varsa önce tıp fakültesine hastane yapın.
hastanesi olmayan tıp fakültesi nasıl oluyor...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)