Sosyal medyadan ilaç soranlara isyan etti: 'Hiçbir hekim fotoğraftan teşhis koymaz'
Aydın Veterinerler Odası Başkanı Cemil Şahin, kendisine sosyal medya üzerinden ulaşarak ‘evcil hayvanımın rahatsızlığı için hangi ilacı kullanmalıyım?’ diye soranlara sert çıktı.
Sosyal medyadan ilaç soranlara isyan etti: 'Hiçbir hekim fotoğraftan teşhis koymaz'
16 Temmuz 2019 - İHA

Aydın Veterinerler Odası Başkanı Cemil Şahin, evcil hayvanı rahatsızlanan vatandaşların zaman geçirmeden veterinere başvurmaları gerektiğini söyledi. Hiçbir hekimin fotoğraftan teşhis koymayacağını kaydeden Şahin, kendisine sosyal medya üzerinden ulaşarak ilaç soranları da eleştirdi. 

“Muayenesiz tedavi fayda sağlamaz, zarar verir” 

Evcil hayvan sahiplerini uyaran Şahin sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında “Evcil hayvanının fotoğrafını DM’den atarak bu hastalık nedir? Hangi ilacı kullanalım? Gibi mesajlar geldiğinde okumadan silip engelliyorum bilginiz olsun. Evcil hayvanınız hastaysa zaman kaybetmeden veteriner hekiminize götürün. Hiçbir hekim fotoğraftan teşhis koymaz, ilaç önermez. Muayenesiz tedavi fayda sağlamaz, zarar verin” ifadelerini kullandı. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) Yunus Emre Baran (Vateriner Hekim)
20.07.2019 09:41:45
Buradaki yorumlardan değil ama bu haberde yazılanlardan sorumlusunuz. Size tavsiyem öncelikle haberini yaptığınız mesleğin, o mesleğe ait odanın adının nasıl yazıldığını araştırın sonra bunu yazıya dökün.
1 Veteriner değil Veteriner Hekim
2 Veterinerler Odası değil Veteriner Hekimler Odası
Gerekli düzeltmeyi yapacağınıza inancım tamdır.
Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)