Veteriner hekime saldırı! Saldıran köpek değil!
Veteriner hekim Osman Teker (35), köpeğine karma aşı yaptırmak için kliniğe gelen A.Y. (44) tarafından saldırıya uğradı. Aşı fiyatı nedeniyle ortalığı birbirine kattı.
Veteriner hekime saldırı! Saldıran köpek değil!
09 Ocak 2022 13:00 -

Adana'da veteriner hekim Osman Teker (35), köpeğine karma aşı yaptırmak için kliniğe gelen A.Y. (44) tarafından cop ve kaynar su ile saldırıya uğradığını iddia etti. Aşı fiyatı nedeniyle A.Y.'nin sinirlenip, ortalığı birbirine kattığını belirten Teker, savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

 

Olay, 7 Ocak'ta akşam saatlerinde Çukurova ilçesi, Turgut Özal Bulvarı'ndaki Osman Teker'e ait veteriner kliniğinde meydana geldi. İddiaya göre, Terrier cinsi köpeğinin karma aşısını yaptırmak için kliniğe gelen A.Y., 200 lira ücret istendiği için sinirlendi. Veteriner hekim Osman Teker ile tartışan A.Y. yumruk, cop ve içi sıcak su dolu ısıtıcıyla hekimi darbetti. Daha sonra kliniğin camlarını kıran A.Y. içerideki malzemeleri yere saçıp klinikten ayrıldı. Başından, kolundan ve bacağından yaralanan Teker ise klinik çalışanları tarafından hastaneye götürüldü. Olay anı, Teker'in çalışanının cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Teker, adliyeye giderek A.Y. hakkında suç duyurusunda bulundu. Polis tarafından gözaltına alınan A.Y., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

'ŞİDDET OLAYINI KINIYORUM'

Veteriner Hekim Teker, yaşadıklarını DHA'ya anlattı. A.Y.'nin daha önce de köpeğine aşı yaptırmak için kliniğe geldiğini fakat bu gelişinde fiyatın arttığını duyunca öfkeden kendini kaybettiğini öne sürdü. Teker, durumu izah etmesine rağmen şiddetle karşılık aldığını söyledi. A.Y.'nin iş yerini baştan aşağıya dağıtıp kendisine de öldüresiye saldırdığını vurgulayan Teker "Başka yerlerde daha ucuz aşı olduğunu belirterek bağırdı. Etrafta ne var ne yok yerlere döktü. Yumruklarıyla camları kırdı. Aracına koştu ve copla geri döndü. Onunla bana vurmaya başladı. Kafamda bir yara var. Isıtıcıdaki suyla birlikte kafama vurdu. Bu şiddet olayını kınıyorum. Mesleğimizi icra etmeye çalışıyoruz ama maalesef başımıza bunlar geliyor" dedi.

Klinikte veteriner teknikeri olarak çalışan ve o anların bir kısmını cep telefonu kamerasıyla kaydeden Nagihan Sıla Dündar da büyük korku ve üzüntü yaşadıklarını belirterek, arbede sırasında cop darbelerinin kendisine de isabet ettiğini belirtti. Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse ise oda olarak olayın takibini yapacaklarını söyledi. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
27
1) Doktor (dr)
10.01.2022 12:49:45
Sn köpek bey sözüm sana:
Yanındaki hayvana sahip olsana
Sn veteriner sen de bir kuduz aşısı yaptır ne olur ne olmaz
People
21
2) dr (dr)
10.01.2022 10:28:51
Sağlıkta şiddet yasasının bu tip saldırıları yapanları pişman edecek, aklına bile getirmeyecek şekilde acilen çıkarılması gerekiyor
People
21
3) Şifai Demirel (Dr)
10.01.2022 06:39:42
Bence köpek
People
16
4) hekim (doktor)
09.01.2022 20:05:45
maalesef ülkemizde hekimlik yapan her meslektaşımız sokakta yaşamakta olan hayvanlar kadar insana saygı, sevgi ve minnettarlık duymayan ve toplum içinde yaşamın en önde gelen gerekliliklerinden biri olan "edeb" erdemini taşımayan insan demeye utandığım canlılarla karşılaşmaktadır.. bu durumun karşısında ise cehalet "her kurum için söylüyorum" ne yazık ki alime zulmetmektedir.. cezası yoktur ve/veya yok denecek kadar azdır.. şikayet edilen şikayetçiden önce işlemi tamamlanıp sokağa dönmektedir.
People
10
5) ismail yetenek (dr)
09.01.2022 17:10:23
saldıran köpek değil yazısını okuyunca,ne yalan söyliim öyleyse kedidir diye düşünmüştüm..
People
12
6) drovuz (uzdr)
09.01.2022 15:40:12
Hayvansever hayvan...
People
16
7) şakın (dr)
09.01.2022 15:11:20
akıl fikir versin diyeceğim ama yok vermez. fiyatını kendincepahalı bulduğun diğer esnaflarda oto muayene istasyonunda benzin istasyonunda böyle maraza çıkarıyorsan işin zor bu maç bitmez. köpek aşısının sgk sı yok mu ki... ne ülkeye döndük. madem pahalı al köpeğini başka yere götür.
People
22
8) Ahmet Ünsal (eczacı)
09.01.2022 14:23:02
Köpekler kadar bile medeni olamayan bir insan sürüsü ile aynı dönemde yaşamak zorunda olmak. Ne acı...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)