Veteriner hekimler İzmir ve Gaziantep'te toplanıyor
TÜRK Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) Merkez Konseyi, Samsun'da ilki düzenlenen bölge toplantısının ikincisini İzmir’de, üçüncüsünü de Gaziantep'te gerçekleştirecek. Geniş katılımlı bölge toplantılarında sektörü ilgilendiren onlarca konu masaya yatırılıp ve yapılacak çalışmalarla ilgili yol haritası belirlenecek.
Veteriner hekimler İzmir ve Gaziantep'te toplanıyor
24 Temmuz 2019 - DHA

İzmir Veteriner Hekimler Odası'nın ev sahipliğini yapacağı 2'nci Bölge Toplantısı 27- 28 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek. İzmir'deki toplantıya, Manisa, Uşak, Afyon, Kütahya, Denizli, Aydın, Muğla, Burdur, Isparta, Antalya, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Balıkesir, Trakya, Kocaeli ve İstanbul Bölge ve il oda başkanları katılacaklar.

TVHB Merkez Konseyi'nin üçüncü bölge toplantısına ise Gaziantep Veteriner Hekimler Odası ev sahipliği yapacak. 30- 31 Temmuz tarihleri arasında Gaziantep'te gerçekleştirilecek toplantıya Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Adıyaman, Niğde, Karaman, Van, Kahramanmaraş, Malatya, Kayseri, Elazığ, Konya ve Aksaray Bölge ve il oda başkanları katılacaklar.

SORUNLAR MASAYA YATIRILACAK

Toplantılar hakkında bilgi veren TVHB Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, bölge toplantılarında, veteriner hekimliği ve hayvancılık sektörünü doğrudan ilgilendiren sorunlar ve çözüm önerileri ortaya konulacağını söyledi. Eroğlu, toplantılarda veteriner hekimlik mesleğinin sorunları ve çözüm önerilerinin, hayvan sağlığı, hayvan refahı, hayvan ıslah ve beslenmesi, hayvancılık desteklemeleri, canlı hayvan- et ithalatı, 3'üncü Tarım Şurası, kamuda veteriner hekimlik yapılanması gibi tarım ve hayvancılık sektörünü yakından ilgilendiren konular masaya yatırılacağını belirtti. Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle, hayvan hareketleri, hayvan hastalıkları, zoonotik hastalıklar, Veteriner Halk Sağlığı, gıda güvenliği ve çevre sağlığı gibi konular da ayrıntılı bir şekilde tartışılacağını ifade eden Ali Eroğlu, "Ortaya konan çözüm önerileri, TVHB Merkez Konseyi ve Veteriner Hekim Odaları tarafından yapılacak plan ve çalışmalara ışık tutacak" dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
23/11-23/11 Türk Kardiyoloji Derneği Ulusal Kardiyo Onkoloji Toplantısı KARDİYOLOJİ İSTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
20/11-24/11 24. Prof. Dr. A.Lütfi Tat Sempozyumu DERMATOLOJİ ANTA
22/11-24/11 7. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi ÜROLOJİ İSTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA