İnternette organ satıyorlar
Yoksullukla boğuşan vatandaşlar yasak olmasına rağmen organlarını şimdi de web siteleri ve internet kanalıyla satışa çıkarıyor. İnternette çok sayıda organ satışına ilişkin siteler bulunuyor
18 Ocak 2005 -
Yoksullukla boğuşan vatandaşlar yasak olmasına rağmen organlarını şimdi de web siteleri ve internet kanalıyla satışa çıkarıyor. İnternette çok sayıda organ satışına ilişkin siteler bulunuyor. Maddi sıkıntılarını dile getiren vatandaşlar, böbreklerinin fiyatını ve e-mail adreslerini vererek, iletişim adreslerini belirtiyorlar. Organ ihtiyacı olan kişiler ya da doktorlar e-mail'le bu kişilere ulaşarak gerekli teması sağlayabiliyorlar.

Mevcut yasalara göre, Türkiye'de organ satışı yapmak yasak. Organ bağışı kişilerin gönüllü olarak bağışları halinde öldüklerinde, bir de akrabalar arasında gerçekleştirilebiliyor. Daha önce gazete ilanları aracılığı ile organlarını satışa çıkaran vatandaşların sayısındaki patlama üzerine Sağlık Bakanlığı, gazete ilanları ile organ satışının yasak olduğunu duyurdu. Organlarını satmak isteyenlerin, bu konuda hazırladıkları ilanların yayın kuruluşları tarafından yayınlanması da yasaklanmıştı. Bu konuda Başbakanlık bünyesinde faaliyet gösteren Çocukları Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu bünyesindeki 'Bilişim Suçları ile Mücadele Merkezi'ne başvuran Sağlık Bakanlığı, bu konudaki yayınların durdurulmasını istedi.

YeniŞafak

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA