Gazi Yaşargil ’den canlı yayında beyin ameliyatı
Türkiye’deki nöroşirurji eğitimine katkıda bulunmak ve tecrübelerini aktarmak istediğini bildiren Prof. Dr. Gazi Yaşargil, Bayındır Hastanesi Konferans Salonu’nda 10-12 Mart 2005 tarihleri arasında üç gün sürecek eğitim semineri verecek
02 Mart 2005 08:39 -
Türkiye’deki nöroşirurji eğitimine katkıda bulunmak ve tecrübelerini aktarmak istediğini bildiren Prof. Dr. Gazi Yaşargil, Bayındır Hastanesi Konferans Salonu’nda 10-12 Mart 2005 tarihleri arasında üç gün sürecek eğitim semineri verecek.

Yaşargil, beyin cerrahisinde uygulanan son teknikleri gösterecek. Yaşargil eğitim sırasında zor olarak tanımlanan üç operasyonu gerçekleştirecek, etkinlik 100 beyin cerrahı tarafından hastanenin konferans salonundan canlı olarak izlenecek. Yaşargil’in ameliyat edeceği hastaların belirlenmesi için Bayındır Hastanesi Nörolojik Bilimler Merkezi’ne hasta kabul edilmeye başlandı. Yaşargil’in ameliyathane hemşiresi olan eşi Dianne Yaşargil de ameliyat hemşireliği konusunda 10 hemşireye eğitim verecek.

Hürriyet

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) murat 124 (dr)
24.09.2013 09:38:50
prof. dr. sahap yalcin (em. ogretim uyesi, muhendis) sayin hocam ulman soyadli dr lari arastirdigimizda..

1-Prof. Dr. İbrahim ULMAN turgutlulu 61 dogumlu ege tip da cocuk urolojisi dalinda calisiyor..

2-Prof Dr Cevval ULMAN tıbbi biokimya uzmani 66 dogumlu celal bayar univ manisa da..

malumunuz dr larin cocuklari da dr olmaya heveslidir. direkt ahmet beyi bulamadim ama yukaridaki isimler dogum tarihleri itibariyle de ahmet bey ile iliskili olabilecek gibi duruyorlar..

umarim yardimci olabilmisimdir.

saygilarimla..
People
3
2) prof. dr. sahap yalcin (em. ogretim uyesi, muhendis)
23.09.2013 19:23:49
Uzun yillar once hastanenizde calisan, ilokul arkadasim Dr. Ahmet Ulman ile yurt disinda uzun muddet bulunmam dolayisiyle irtibatim kesildi. Kendisi hakkinda verebileceginiz bilgiye mutesekkir kalacagim.

Saygilarimla,
Prof.Dr. Sahap Yalcin.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)