Başbakanlık Müsteşarının kardeşinin atamasına tepki
Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer'in pratisyen doktor olan kardeşi Metin Dinçer, çok sayıda doçent ve profesörün bulunduğu Ankara Atatürk Eğitim Hastanesi'ne başhekim yardımcısı olarak atandı
24 Şubat 2005 -
Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer'in pratisyen doktor olan kardeşi Metin Dinçer, çok sayıda doçent ve profesörün bulunduğu Ankara Atatürk Eğitim Hastanesi'ne başhekim yardımcısı olarak atandı. Kardeş Dinçer'in bir süre önce başladığı görev tartışmalara neden oldu. CHP Denizli Milletvekili Mehmet Neşşar, Meclis'te Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a "Eğitim hastanelerine başhekim olabilmek için şeflik statüsü elde etmiş olmak gerekirken, bir pratisyen hekimi şeflerin üzerinde bir yönetim kadrosuna atamanızın gerekçesi nedir?" diye sordu. Neşşar, SABAH'a yaptığı açıklamada da "Eğitim hastanelerine başhekim olabilmek için tek başına uzman olmak yetmez. Aynı zamanda şeflik statüsü kazanmış da olması gerekir. Bu AKP'nin kadrolaşmaya devam ettiğiniortaya koyuyor" dedi. Neşşar, Dinçer'in göreve başlamasından sonra hastanenin afet ve savaş durumlarında 'Sahra Hastanesi'ne çevrilebilecek kapalı otoparkın camiye çevrilmesi için çalışma yapıldığını öne sürdü.

Sabah

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Zaur (Humbatov)
21.05.2019 07:18:46
Merhaba! Men Size Azerbaycan’dan müraciyyet ediyorum. Benim kız cocuqum bilinmeyen virüslü xestedir. İsterdim tedavü üçün sizin klinikaya gelim. Bana yatdımçı ola bilmenizi isterdim. Sizde virüs xesteliyinin araşdırması varmı. Professor Zaur Humbatov Azerbaycan.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA