Başbakanlık Müsteşarının kardeşinin atamasına tepki
Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer'in pratisyen doktor olan kardeşi Metin Dinçer, çok sayıda doçent ve profesörün bulunduğu Ankara Atatürk Eğitim Hastanesi'ne başhekim yardımcısı olarak atandı
24 Şubat 2005 09:09 -
Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer'in pratisyen doktor olan kardeşi Metin Dinçer, çok sayıda doçent ve profesörün bulunduğu Ankara Atatürk Eğitim Hastanesi'ne başhekim yardımcısı olarak atandı. Kardeş Dinçer'in bir süre önce başladığı görev tartışmalara neden oldu. CHP Denizli Milletvekili Mehmet Neşşar, Meclis'te Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a "Eğitim hastanelerine başhekim olabilmek için şeflik statüsü elde etmiş olmak gerekirken, bir pratisyen hekimi şeflerin üzerinde bir yönetim kadrosuna atamanızın gerekçesi nedir?" diye sordu. Neşşar, SABAH'a yaptığı açıklamada da "Eğitim hastanelerine başhekim olabilmek için tek başına uzman olmak yetmez. Aynı zamanda şeflik statüsü kazanmış da olması gerekir. Bu AKP'nin kadrolaşmaya devam ettiğiniortaya koyuyor" dedi. Neşşar, Dinçer'in göreve başlamasından sonra hastanenin afet ve savaş durumlarında 'Sahra Hastanesi'ne çevrilebilecek kapalı otoparkın camiye çevrilmesi için çalışma yapıldığını öne sürdü.

Sabah

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Zaur (Humbatov)
21.05.2019 07:18:46
Merhaba! Men Size Azerbaycan’dan müraciyyet ediyorum. Benim kız cocuqum bilinmeyen virüslü xestedir. İsterdim tedavü üçün sizin klinikaya gelim. Bana yatdımçı ola bilmenizi isterdim. Sizde virüs xesteliyinin araşdırması varmı. Professor Zaur Humbatov Azerbaycan.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer