İzmir'deki o hastaneler yeniden kapatıldı
İzmir'de, Şifa Üniversitesi Bornova Araştırma ve Uygulama Merkezine ait bazı ek binaların kapatılmasına ilişkin "yürütmeyi durdurma" kararı iptal edildi. Karar, "FETÖ/PDY'ye büyük bir darbe" olarak nitelendiriliyor.
İzmir'deki o hastaneler yeniden kapatıldı
04 Şubat 2016 -

İzmir'de, Şifa Üniversitesi Bornova Araştırma ve Uygulama Merkezine bağlı ek binalar hakkındaki kapatma kararına ilişkin Bölge İdare Mahkemesinin verdiği "yürütmeyi durdurma" kararı, İl Sağlık Müdürlüğü ve Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) yetkililerinin itirazı üzerine İzmir 6. İdare Mahkemesince iptal edildi.

İtirazı değerlendiren İzmir 6. İdare Mahkemesi, "yürütmenin durdurulması" kararını iptal ederek, YÖK kurul kararı olmaksızın, tıp eğitimi veriliyormuş gibi sağlık hizmeti sunulduğu öne sürülen ek binaların kapatılmasına hükmetti.

Kararın ardından, Şifa Üniversitesi Bornova Araştırma ve Uygulama Merkezine bağlı ek binalardaki ticari faaliyetler bir kez daha durduruldu.

Haksız kazanç iddiası mercek altında

Öte yandan, İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin 2011-2014 dönemindeki usulsüzlük ve haksız kazanç iddialarıyla ilgili incelemelerde sona geldiği öğrenildi.

Şifa Üniversitesine bağlı ek binalarda "tıp eğitimi" adı altında sağlık hizmeti vermek suretiyle yapılan ticari faaliyeti en ince ayrıntısına kadar mercek altına alan ekipler, yaklaşık 200 milyon lira civarında haksız kazanç tespit etti.

Çalışmanın kısa süre sonra tamamlanacağı ve dosyanın ilgili cumhuriyet savcısına teslim edileceği belirtildi.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) Prof.Dr.Mahmut Okur (Öğretim Üyesi)
05.02.2016 23:51:28
Bu hastanelerde insanları cemaatten ve diğer insanlar olarak 2'ye ayırıldığını bilmeyen yok. Kendi yandaşlarının yükselmesi ve iyi para kazanmasını sağlama hedeflenmiş. Doktor-çalışan farketmez kendi yandaşları hep farklı para kazanmaktaydı,izin süreleri bile farklıydı.

Bu hastaneden doçent olanların da dosyaları iyi incelenmeli.

Hastanede yapılan pahalı işlemler TAVİ gibi (1 işlem 60.bin lira) ciddi inceleme gerektirmekte.

Çalışanlarını zorla izine ayırma, tazminatını ödememe, istifaya zorlama ve yüklü tazminat isteme de son günlerde gördüğümüz hak-hukuki, din-iman, kul hakkı tanımayan durumlar da olmaktadır.

Bende bu kurumdan hakkını helal etmeden ayrılmış bir çalışanım.SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
21/03-23/03Sağlık Bilimlerinde Araştırma SempozyumuTIP EĞİTİMİİZMİ
27/03-30/0318. Nefroloji Kış OkuluNEFROLOJİKIBR
05/04-07/04TOD Nisan KursuGÖZ...ANKA
07/04-10/0441. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİÇOCUK...İSTA
12/04-13/04Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019RADYOLOJİANKA
12/04-14/04Hedef Kanser 2019TIBBİ...KIBR
10/04-14/04Türk Toraks Derneği 22. Yıllık KongresiGÖĞÜS...ANTA