Milletvekili Gürsel Erol maaşını tıp fakültesi öğrencilerine burs olarak verecek
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, seçimlerden önce verdiği, "Vekil olursam maaşımı Elazığlı tıp öğrencilerine burs olarak vereceğim" şeklindeki sözünü tuttu
Milletvekili Gürsel Erol maaşını tıp fakültesi öğrencilerine burs olarak verecek
19 Kasım 2019 - Sözcü Evren DEMİRDAŞ

CHP’li vekil, maaşının yarısını Elazığlı tıp öğrencilerinin hesaplarına dağıttığını duyurdu. Erol’un daha önce Tunceli milletvekili iken de maaşını 2 yıl boyunca ihtiyacı olan öğrencilere burs olarak dağıttığı öğrenildi.

Sözcü'de yer alan habere göre; CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, seçim öncesinde verdiği, “Milletvekili maaşımın yarısını öğrencilere burs olarak dağıtacağım” sözünü yerine getirdi. Tunceli milletvekilliği döneminde de maaşını öğrencilere burs olarak dağıtan Erol'un, 2019-2020 eğitim öğretim yılında da maddi durumu yeterli olmayan tıp öğrencilerine verdiği bursları hesaplarına yatırdığını duyurdu.

“GENÇLER ÜLKEMİZİN ÖNCE GELEN GÜCÜDÜR”

Eğitimin önemine dikkat çeken Erol, “Okumak, öğrenmek ve eğitim gerçekten çok önemli. Seçim kampanyamda, seçilirsem maaşımın yarısını Elazığlı tıp öğrencilerine burs olarak verme sözü vermiştim. Daha önce de Tunceli'de milletvekili iken maaşımın tümünü öğrencilere burs olarak veriyordum. Elazığ'da da verdiğimiz sözü yerine getiriyorum ve bununla da gurur duyuyorum. Gençler, ülkemizin önden gelen gücüdür. Türkiye'nin gelişmesi ve ilerlemesi için eğitime ve öğrencilere destek vermeliyiz. Yeni eğitim- öğretim hayatında tüm öğrencilere başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) hasan (dr)
23.11.2019 15:30:07
Milletvekilimizi tebrik eder, darısı diğerlerinde başına derim. Benim bir önerim var, vekilimizin maaşının bir kısmını da yurtta kalan gariban öğrencilerin bedava akşam yemeği yemesini sağlarsa iyi olur. Öğrencilik yıllarımda çok sıkıntı çektim. Bir öğün yemek yemenin bile ne kadar değerli olduğunu biliyorum. vekilimizden bir beklentim daha var, partisinden hatta diğer partilerden vekillerden de yardım toplayarak bu çabasını ülke geneline yayma girişiminde bulunmasıdır. Bursiyerlerden ve faydalanan diğer kişilerden de sözleşme yaparak okullarını bitirdikten sonra gelirlerinin bir kısmını da aynı amaçlarla kullanma şartı koyması yararlı olacaktır. İlk defa bir fedakar vekilin çıkması beni şahsen çok mutlu etti.
People
0
2) diş hekimi (diş hekimi)
22.11.2019 22:39:39
sag elin verdiğini bazen sol elin bilmesi gerekir. Yoksa iyi insanlar topluma nasıl örnek olacaklar.Yardım alanların söylemesi olmaz ki. incinirler üzülürler
People
5
3) Muammer Akça (Emekli)
21.11.2019 15:59:47
Yorumlarda lam cim etmeyin, adam verecem demiş veriyor bırakın adamın hevesini kırmayın diğerleri onuda yapmıyor, eminim bursu alanlar Allah razı olsun diyordur bu ona yeter de artar bile. Nasıl geçineceğini soranlara; "siz sanıyormusunuzki milletvekillerinin yan gelirleri yok, bu onlara yeter de artar."
People
0
4) Emre (Hukuk öğrencisi)
20.11.2019 22:07:18
Niye tıp öğrencisi onu anlamadım
People
3
5) ömer hayyam (op.dr)
20.11.2019 20:49:52
sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek...
People
5
6) aydin sinal (hekim)
20.11.2019 15:37:35
maasini talebeye burs olarak verecek...cok güzel...de,kendisi neyle gecinecek? ya mebuslugundan önce hekim olarak dünyaligini kazanmis,yada hanimi calisiyor,kazanci milletvekili maasi kadar...aklima bunlar geliyor
not;anadoludan,dogudan milletvekili olanlarin maaslari secmenlerine yetmez,günlük 20-30 secmen heyeti,onlarin yemesi icmesi,diger masraflari,secim bölgesine gidince nisan,dügün takilari v.s ...maas gider,neredenmi bilirim? kendimden.
People
9
7) Ulu (Öğretmen)
20.11.2019 08:47:40
Yapılan yardımın söylenmemesi makbuldür.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)