Uzman doktorlardan alkışlanacak hizmet: Tatil günlerinde köylerde ücretsiz sağlık hizmeti
Muş'ta 5 uzman doktor, hafta sonu tatillerinde köyleri gezerek vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti veriyor
Uzman doktorlardan alkışlanacak hizmet: Tatil günlerinde köylerde ücretsiz sağlık hizmeti
11 Şubat 2019 - AA

Kentteki özel bir hastanede görev yapan acil, nöroloji, dahiliye, çocuk hastalıkları, kardiyoloji uzmanı doktorlar, kırsaldaki hastaneye gitme imkanı olmayan vatandaşlara ulaşmak amacıyla sosyal sorumluluk projesi başlattı. 

Hastane yönetiminin de destek verdiği doktorlar, kendilerine tahsis edilen ambulansla hafta sonu tatil yapmak yerine köyleri dolaşarak vatandaşları sağlık taramasından geçiriyor.

Vatandaşların şikayetlerini dinleyen, ilaçlarını nasıl kullanacaklarını anlatarak gönül bağı kuran doktorlar, sağlık kurumuna yönlendirilmesi gerekenlere de tetkiklerini ücretsiz yapma imkanı sunuyor. 

Proje kapsamında merkeze bağlı Kıyık köyüne giden doktorlar, vatandaşları muayene ederek dikkat etmeleri gereken konularda bilgilendirdi. 

"Bize gelemeyenlerin evine gidiyoruz"

Hastane başhekimi ve acil tıp uzmanı Sinan Kaya, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, kentte çetin geçen kış mevsimi ve imkansızlıklar nedeniyle hastaneye gelmekte zorlanan yaşlı ve yatalak hastalar için köy köy gezdiklerini anlattı.

Hastanede görev yapan gönüllü doktorlar ve sağlık personeliyle kırsal bölgelerdeki hastalara yardımcı olmaya çalıştıklarını aktaran Kaya, "Köylerde hastalar gelip sağlık taramasından geçiyor. Bize gelemeyen hastaları evlerinde ziyaret ediyoruz. Acil durumu olan hastaları ambulansımızla gereken tedavisini yapmak için hastaneye götürüyoruz. Vatandaşların yoğun ilgisini görüyoruz." diye konuştu. 

Nöroloji uzmanı Durmuş Ali Şahin de muayenenin yanında bölge halkıyla tanışma fırsatı da bulduklarını belirterek, "Burada sağlık hizmetini almakta zorlanan hastalara yardımcı oluyoruz. Köyde mevcut hastalara baktık ve bazılarına yönlendirmelerde bulunduk." dedi.

Dahiliye uzmanı Hasan Güney, kırsal alanda yaşayan vatandaşların kış mevsiminde hastalandıkları zaman merkezdeki hastanelere ulaşmada zorluk çektiklerini dile getirerek, "Biz de 'bir nebze faydalı olur' düşüncesiyle hafta sonlarında köylere gidip hastaları evlerinde muayene ediyoruz. Tedavi imkanımız varsa tedavi ediyoruz, hastaneye yatma durumu olursa ambulansımızla hastaneye götürüyoruz." diye konuştu.

Hafta sonu evde oturmak yerine şifa dağıtmayı tercih ettiklerini kaydeden kardiyoloji uzmanı Atilla İçli ise merkeze ulaşamayan hastalara faydalı olmak için böyle bir proje başlattıklarını söyledi.

Köy muhtarı Mustafa Sönmez da doktorlara gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
7
1) Acar (Ali)
11.02.2019 21:21:16
Dinlenmek için sadece Pazar gününüz var. Çocuğunuza ailenize vakit ayırmak varken bunları yapmaları enteresan. Özel hastane yönetimi teşvik etmiş olabilir. Haftaiçi saat 24 e kadar şehir merkezindeki insanlara ücretsiz hizmet versinler. Bize böyle doktorluk yakışır.
People
8
2) Istanbul (Dr)
11.02.2019 14:46:38
Bu yapılan yanlıştır. 1) Aile hekiminin yapması gereken işi yapmışsınız. 2) Tatil günleri hristiyanın pazarından, müslümanın cumasından, yahudinin cumartesisinden daha kutsaldır, bunu bir kere yazın bir yere. Yapılan iş, icra edilen meslek öncelikle o işle uğraşanın hayatını daha iyiye götürmek içindir. İzin gününü ailesiyle, büyükleriyle, arkadaşlarıyla, balık tutarak, sogühbet ederek, piknik yaparak, alışverişe çıkarak, yeni bir ülke veya şehir görerek geçirmek yerşne, ek ücret de almadan kendinden özveri ile çalışmak iyi birşey değildir. Bu yanlıştır. Yapılan iş bir süre sonra zorunluluk olur, üzerinize yapıştırılır. Bakın psikoloğa gşderseniz parası seans yapmaz, para almak istemese de yapmaz, o işin kuralı odur. Yapılan en basitinden hatadır. Çalışma bakanlığı nerde? Yurtdışından yazıyorum. Bu şekilde kafasına göre iş yapandan burada hesap sorulur. Hem de işverenden önce çalışandan sorulur hesap. Hafta tatili kutsaldır. Cehenneme giden yol iyil niyet taşları ile kaplıdır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)