Biri Hacettepe, diğeri Ege mezunu: Beyin cerrahı kardeşler aynı hastanede
Beyin cerrahı kardeşler Murat Korkmaz ile Hakan Korkmaz, aynı hastanede görev yaparak hastalara şifa vermeye çalışıyor.
Biri Hacettepe, diğeri Ege mezunu: Beyin cerrahı kardeşler aynı hastanede
16 Mart 2017 - AA

İzmir'de birbirlerini örnek alarak tıp eğitimi gören ve beyin cerrahı olan iki kardeş, aynı hastanede görev yapıyor. İki kardeş, bazı ameliyatlara birlikte giriyor, hastalıklarla ilgili bilgi alışverişinde bulunuyor, bazı muayeneleri de birlikte yapıyor.

Hacettepe Tıp Fakültesini 1993'de kazanan 40 yaşındaki Murat Korkmaz'ı örnek alan 38 yaşındaki kardeşi Hakan Korkmaz da 1994'de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.

Türkiye'nin farklı yerlerinde yaklaşık 16 yıl hekimlik yapan iki kardeş doktorun birlikte çalışma hayalleri, geçen yıl hizmete açılan Çiğli Bölge Eğitim Hastanesinde gerçekleşti.

Kardeş doktorlar, mesailerinin tamamını aynı serviste, poliklinikte ve ameliyathanede geçiriyor. Hakan Korkmaz, hayatı boyunca abisini örnek aldığını, doktor olmaya ağabeyi tıp fakültesine girince karar verdiğini, aynı mesleği aynı hastanede yaptıkları için çok mutlu olduğunu söyledi.

"HASTALARA, 'AMELİYATA ABİM DE GİRECEK' DİYORUM"

Ameliyatlara zaman zaman birlikte girdiklerini belirten Hakan Korkmaz, şunları söyledi: "Hem abim hem arkadaşım hem meslektaşım hem derdimi paylaşabildiğim birisi. Hastalara ameliyata abimle birlikte gireceğimi söylediğimde çok mutlu oluyorlar. Kendilerini güvende hissediyorlar. Hastalar da bu duruma alıştı artık."

"BEYİN CERRAHİSİNİ SEÇMEMDE KARDEŞİM ETKİLİ OLDU"

Abi Murat Korkmaz da kendisinin beyin cerrahı olmasında kardeşinin etkili olduğunu vurguladı.

Hastaların, ses tonları ve vurgularının benzediği kardeşiyle bazen kendisini karıştırdığını anlatan Korkmaz, "Kardeşimle aynı hastanede görev yapmaktan mutluluk duyuyorum. Bir gün bana kardeşimle aynı hastanede doktorluk yapacağımı söyleselerdi asla inanmazdım." dedi.

Murat Korkmaz, "Kardeşimle bazen bir rahatsızlıkla ilgili aynı fikirde olmadığımız oluyor, o zaman hasta yararına olacak şekilde karar veriyoruz. Aynı saatlerde gece vakti uykusuz kalıp aynı işi yapıp aynı şekilde dinlendiğimizi biliyorum" diye konuştu.
 

Anahtar Kelimeler:

beyin cerrahi kardes

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
12.04-12.05Akupunktur Sertifikalı Tıp DoktoruPersonel Arayanlar
11.04-11.05GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
07.04-07.05MİKROBİYOLOJİ UZMANIPersonel Arayanlar
31.03-30.04Acil is istiyorum!İş Arayanlar
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
28/04-29/04Perinatal Medicine 2017KADIN...İZMİ
21/09-24/093.Uluslararası 4.Ulusal Ebelik KongresiDİĞERANKA
19/10-22/104.Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik KongresiACİL TIPANTA
22/10-25/106. Puader KongresiÇOCUK...ANTA
02/11-04/11TMFTP Ultrasonografi KursuRADYOLOJİİSTA