65 yaşını doldurup 72 yaşına kadar görev yapmak isteyen hekimler için talep toplanacak
65 yaşını geçmiş olup, 72 yaşına kadar görev yapmak isteyen tabip ve uzman tabipler için yapılacak açıktan atama kurası planlamasında kullanılmak üzere 20 -26 Eylül tarihleri arasında talep toplanacak
65 yaşını doldurup 72 yaşına kadar görev yapmak isteyen hekimler için talep toplanacak
20 Eylül 2019 - MEDİMAGAZİN

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde yapılan yazılı açıklamada 65 yaşını geçmiş olup, 72 yaşına kadar görev yapmak isteyen tabip ve uzman tabipler için yapılacak atama kurasına 20-26 Eylül arasında talep toplanacağı belirtildi.

Yapılan bilgilendirmede Kuraya ilişkin usul ve esaslar ilan metninde belirleneceği kaydedildi.

Başvuru kriterleri ve tercih işlemleri şu şekilde:

Talep toplama işlemine başvuru yapabilecekler;

 1.    65-72 yaş arasında olup daha önce Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşlarında çalışmış olan tabip ve uzman tabipler,
 2.   Kura tarihi itibariyle 65 yaşını geçmiş olmak, (65 yaşını doldurmayan hekimler ilan edilen diğer açıktan atama kuralarına başvuru yapabilmektedir)
 3.     Kura tarihi itibariyle 72 yaşından gün almamış olmak.

Kura başvurusu için, ilan metni ve kura takvimi www.yhgm.saglik.gov.tr adresinde yayınlanacak olup, kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden ilan metninde belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

Bu ekrandan yapılacak talepler, sadece münhal yer tespit çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla kullanılacak olup, başvuru yerine geçmeyecektir.

Talepler 26.09.2019 (Saat 18:00) tarihine kadar oluşturulabilecektir. Talep bildirimi zorunlu değildir. Talep bildirmeyen kişiler de kuraya başvurabileceklerdir.

Tercih işlemlerinizi aşağıdaki adımları takip ederek sisteme kaydedebilirsiniz.

https://spts.saglik.gov.tr/

 • Ortak Giriş Noktası
 • e - Devlet Üzerinden Giriş
 • Talep Toplama Kullanıcı Girişi Modülü
 • Atama Başvuru Talebi Oluştur
 • 65 - 72 Yaş Açıktan Atama Kurası İçin Talep Toplama (2019 Eylül) (Talep oluştur)
 • Açıklama Sayfası (Talep Oluştur)
 • TC Kimlik No / Cilt No / Aile Sıra No / Sıra No (Kimlik Bilgilerini Sorgula) (Cilt No / Aile Sıra No / Sıra No bilgilerini başında 0 olmadan giriniz.Yeni kimlik kart sahipleri Cilt No / Aile Sıra No / Sıra No bilgilerine e-Devlet üzerinden ulaşabilirler.)
 • Tercih İşlemleri
 • İl ve ilçe seçiniz.

Tercih İşlemlerini Onayla

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) sufi (hala çalışan emekli prof)
25.09.2019 03:55:58
medimagazin'e ilgili ilgisiz yorumlar yazılmıyor mu şaşırıyorum.
konu emekli sonrası doktorun çalışmasına yönelik kurallar.
yorumcular döktürmüş.
devlet böyle bir yasa yapmış.
yahu size ne.
istersen çalışmazsın olur biter.
yazanların çoğu emekli çağına gelene kadar bu yasa değişir.
şu anda özel hastaneler +65 yaşında hekimlerle dolu.
cerrahi dalda olanlar sadece poliklinik yapıyor.
devlet özel çalışacağına ben de çalışsın diye yasal düzenleme yapmış.
herkesin vardır bir nedeni
eski hekimlik askerlik gibi 18 yaşından beri kitap sınav çalış çalış..
başa uğraşımız yo ki. emekli olunca tıpkı emekli subay gibi boşta kalıveriyoruz.
bakın gazi yaşargil'e dünyanın sayılı NŞ uzmanı.
yaşı 80 üstü. ününü kazandığı ülkesi isviçre+70 cerrahi emekli ediyor. bir dönem abd de çalıştı. bizde sağlıklı ve fit olduğu sürece özelde hekimin çalışmasını engelleyen yasa yok.. hala çalışıyor. ne var bunda.
her hekimin yatı, zeytinliği, bağı bahçesi,çiftliği mi var. bırakın çalışsın.
sizler de +65-67 olunca sizler de çalışacaksın.
ben hala çalışıyorum . ünv yasası 67 değil 69 olsa idi orada çalışacaktım. emekli aylığım ile ünv maaşım aynı. tek fark döner yok. onu şimdiki özel çalışmamdan çıkarıyorum. evde oturup dırdır mı yaşacağım
People
3
2) Uzm (Dr)
24.09.2019 15:11:23
Biraz zor bulursunuz. Çalışmadan 5 ise çalış 6
People
2
3) dr. hüseyin (Dr)
23.09.2019 13:15:24
Emekli maaşı çok mu düşük. Asıl çalışan maaşı düşük. Gelinen noktada çalışanla emekli arasında maaş olarak pek bir fark yok. Emekli isterse özelde çalışıyor, işyeri hekimliği yapıyorlar, diplomasını verip para kazananlar var. Her halikarda çalışandan çok daha iyi kazanabiliyorlar. Emekliliği büyük bir mağduriyet gibi göstermek saçmalık.
People
38
4) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
23.09.2019 11:55:34
Bana emekli hakim-savcıya verilen maaş ve özlük hakları versinler yarın emekli olup önlüklerimi de yer bezi yapması için hanıma vereyim. Bu mesleğin çekilecek hali mi kaldı ? Türkiye'de artık sayısal bilimlerde üniversiteler öğrenci kaybına uğruyor, hukuk zirvede. İnşaat mühendisliği son sınıfa gelen oğlum bile yeniden sınava girip kızkardeşi gibi hukuk fakültesine girdi. Bal tutanın parmağını yalaması neticesinde, kanunları hazırlayanlar hiç kendilerinden kısma/kesme ihtiyacı duymuyor.
People
7
5) ömer hayyam (op.dr)
21.09.2019 13:00:46
hımmmm....özel sektörden bazı hastane patronlarının uykusunu kaçıracak bir durum bu...neticede bu 65 + hekimler için köşe buçak arayış içindeler,....devlet baba kanser edecen paronu....ÜZÜNTÜDEN KANSER OLUR HASTANE PATRONU

65+
aktif çalışacak
yoğun nöbet şartlarına uyum sağlayacak
hasta & hasta yakını memnuniyetini koşulsuz ilke edinmiş
mesleği ile illi gelişmeleri takip eden

ahhh patroncuk ahhhh, ...oldumu bu yapılan sana....
People
4
6) Dr Hamza (Doktor)
21.09.2019 13:00:14
Evet emekli maaşı gerçekten çok düşük. İvedilikle düzeltilmeli. Ama 65 inden sonra çalışanları sadece maddiyata bağlamamak lazım. Ben8m çalıştığım ASM de 72 sinde zor bela emekli olan dr oldu. Karun kadar malı var. Eşi de 70 yaşında hala çalışıyor. Ihtiyaç olduğundan değil. Bazıları doyamıyor malesef.
People
4
7) Elden (Cerraj)
21.09.2019 11:26:43
92 yaşında genel cerrahım. Ellerim 25 yasindaki gibi, bilimsel yayınlarida takip ediyorum. Benim çalisma hakkim niye yok. Özel dışında secenegim yok mu?
People
1
8) rebel (uzman dr)
21.09.2019 10:17:55
Üniversiteden beleş maaş almak için tabiki de
People
2
9) fomai (dr)
20.09.2019 22:38:19
devlette 72 yaptınız. 2005 yılı öncesi kurulan tıp fakültelerinde 67 yaş sınırı koydunuz. 2005 yılı sonrası kurulan üniversitelerde 67 yaşında öğretim üyesi ya yoktur ya çok azdır. asıl ihtiyaç köklü tıp fakültelerinde. benim devremden olup 67 yaşla emekli olan ,çalışmaya hevesli, dinamik sağlıklı ve de yetkinik alanında arkadan gelen pek olmayan nice prof vardı. aslında bu konu yök'te konuşuldu da bir kaç rektör " yahu bu adamların hepsinin muayenehanesi var, emekli olup gitsinler, tutmayalaım" mantığı işletildi. iyi de cerrahpaşa'da çapa'da özel muayene olmadan "tamgüncü hoca" ya ulaşamazsın. yani muayenehane hastanein içinde. emekli olan ama yararlı olacak daha çok insan vardı. avrupa'da 69. en azından 68-69 olabilirdi.çalışmak istemeyen zaten önceden ayrılıp vakıf,özel hastanelere geçti.
People
4
10) Drçilekeş (Uz. Dr)
20.09.2019 20:40:38
Rezalet bir karar. 40 ını devirdik hala istediğimiz yerlerde kadro bulamıyoruz, 65 inde 70 inde ne performans göstereceği belli olmayan çoğu yükünü tutmuş zaten istiyorsa biryerlerde çalışan abilere ablalara bunu yapmanın, gençlerden, ihtiyacı olanlardan çalmanın anlamı ne.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)