Darp ettikleri doktor ve sağlık görevlilerinden özür dilediler
Bingöl'ün Karlıova Devlet Hastanesi'nde görevli doktor ile 4 sağlık görevlisini darp eden Tarlacık mezrası sakinleri özür dileyerek, hastanede oluşan hasarı karşılayacaklarını bildirdi.
Darp ettikleri doktor ve sağlık görevlilerinden özür dilediler
01 Ağustos 2014 - MİLLİYET

Karlıova ilçesinde hasta yakınlarını kaybettikten sonra devlet hastanesinde görevli doktor Esra Yırtar ile 4 sağlık görevlisinin darp edilmesi olayı birçok sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlar tarafından kınandı.

AK Parti İlçe Başkanı İlyas Bingöl'ün girişimleri sonucu köylülerle görüşmeyi kabul eden doktor Yırtar ve sağlık çalışanları, Mollaşakir köyüne bağlı Tarlacık mezrası sakinleri ile bir araya geldi.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin yakınları olduklarını ifade eden köylüler, doktor Yırtar ve sağlık çalışanlarından özür dileyerek, hastanede meydana gelen hasarı karşılayacaklarını belirtti.

Doktor Yırtar da köylüleri affettiğini kaydederek, böyle saldırı olaylarının bir daha yaşanmamasını diledi.

Durumu ağır olan hastayı 45 dakika geri döndürmek için büyük çaba sarfettiğini bildiren Yırtar, "Oysa hasta tıbben ölmüştü. Ama ben bir umut hastayı geri getiririm diye mücadele ettim. Bana ve arkadaşlarıma yapılan saldırı beni çok üzdü. Saldırıyı hak etmedim. Üstelik bir bayan olarak hiç hak etmedim" diye konuştu.

Karlıova Devlet Hastanesi Başhekimi Sedat Orhan ise Yırtar'ın Ramazan Bayramı'nda doktor sıkıntısından dolayı çalıştığını anlatarak, "Bayramda ailesinde birlikte olabilirdi ancak çalışmak istediğini belirtti. Bu olayın yaşanması bizi çok üzdü" dedi.

İlçeye yaklaşık 22 kilometre uzaklıkta bulunan Mollaşakir köyüne bağlı Tarlacık mezrasında yaşayan astım hastası Mehmet Candündaran (62) rahatsızlığı nedeniyle 29 Temmuz'da Karlıova Devlet Hastanesi'ne başvurmuş, acil serviste görevli doktor Esra Yırtar tarafından gerekli müdahalede bulunulan Candündaran bir süre sonra taburcu edilmişti.

Evine döndükten sonra yeniden rahatsızlanan Candündaran, yakınları tarafından ambulansla hastaneye getirilirken yolda hayatını kaybetmiş, Candündaran'ın yakınları olayda ihmali bulunduğunu ileri sürdükleri Dr. Yırtar'ın yanı sıra sağlık personeli Rüveyda Karakozan, Sedat Ercan, Aykut Kırkız, Ömer Faruk Burkay ve güvenlik görevlileri Namet Örnek ile Ferhat Olgun'u darp etmişti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) Kaya Nusret Engin (Uz.Dr)
06.08.2014 14:28:06
Elleri dert görmesin ne güzel yapmışlar. Özellikle -mecburi hizmet-deki hanım meslektaşlarımıza gösterilen şiddeti yürekten destekliyorum. Biz hekimlere herşey müstehak ve sadece bize müstehak.
Özür olayı da gayet gereksizdi, ama sonuçta siyasi bir malzeme kotarıldığına göre boşa gitmemiş bence. Doktor hanım da hayatında birkez işe yarar bir aktivitede bulunmuş bu sayede. Ona saldıranlar uyurken kliniklerde, masa-PC başında sabahlayıp.. onu darp eden paşaların hayal edemeyeceği sınavları başarıp hiçbirinin hayatlarınca yüklenmediği sorumlulukları hergün yüklenerek boşa geçmiş bir ömür!
People
0
2) poyraz (dr)
04.08.2014 13:46:18
Vatandaş cezasını alsın ondan sonra istediği kadar özür dilesin.Zaten insan olan özür diler.Doktor hanım sakın suç bildiriminden vaz geçmesin zaten kamu davası devletin başlatması gerekir.
People
0
3) Doktor doktor (Doktor)
02.08.2014 00:01:11
Doktor Hanımın şikayetini geri aldığını sanıyorum umarım öyle bir şey yapmamıştır. Çok geçmiş olsun
People
0
4) Gökhan D. (Hekim)
01.08.2014 23:37:43
Hapis yatıp çıktıktan sonra özür dilemeliler. İçimden geçenleri buraya yazınca yayınlanamıyor. Doktor olarak zengin olamam hatta doğru dürüst bir ev almam imkansız. Silah taşıma ruhsatı alıp bana saldıran üç beş kişiyi vurup hapis yatarsam çıkınca da bu işlere ben bakarsam taş çatlasa 5 senede villada oturup mercedese binerim. Bu millete bu yaraşır. Toplu olarak iş bırakmalıyız. Aciller de çalışmamalı. Madem ki bu iş insani durumdan çıkıp hizmet sektörüne döndü, faşizmi en iyi biz biliriz deyip iş bırakmalıyız.
People
0
5) mustafa korkmaz (aile hekimi)
01.08.2014 18:49:26
Bugun affedersin genc meslektas, yarin benzer bir durumda karşilaştiklarinda yarim kalan işi tamamlarlar. Bir bayana el kaldiranlar ne yapmaz...
People
0
6) ali çantalı (hekim...)
01.08.2014 15:41:47
Yürüü ordan....
People
0
7) murat yılmaz (doktor)
01.08.2014 14:20:51
babalarını öldüren bir aile hac ca gitmek için fetva almaya gelmiş gibi. cevabımız şu olmalı bakın sevgili vatandaşlar ne babanızı öldürün ne de hacca gidin
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)