Moderna, 12-17 yaş arası çocuklara aşı uygulaması için FDA'ya başvurdu
ABD ilaç firması Moderna, koronavirüs aşısının 12-17 yaş arasındaki çocuklara uygulanabilmesi talebiyle ABD Gıda ve İlaç Dairesi'ne (FDA) acil kullanım başvurusunda bulundu.
Moderna, 12-17 yaş arası çocuklara aşı uygulaması için FDA'ya başvurdu
10 Haziran 2021 17:23 - Sputnik News

Koronavirüse karşı acil kullanım yetkisi bulunan Moderna, aşılarının 12-17 yaş arasındaki ergenlere de uygulanabilmesi için FDA'ya acil kullanım başvurusu yaptı. 

Moderna CEO'su Stéphane Bancel yaptığı açıklamada, "Kovid-19 aşımız için FDA'ya acil kullanım izni başvurusunda bulunduğumuzu duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Halihazırda (Kanada'nın sağlık politikalarından sorumlu departmanı) Health Canada ve Avrupa İlaç Ajansı'na da başvuruda bulunduk. Kovid-19 salgınının sona erdirilmesine yardımcı olmaya kararlıyız" dedi. 

ABD'li ilaç firması geçen ay 12-17 yaş arası 3732 çocukla gerçekleştirdiği Faz  2/3 klinik deney çalışmalarının sonucunda aşılarının yüzde yüz etkili olduğunun belirlendiğini açıklamıştı. 

Moderna'nın başvurusu, Pfizer-BioNTech aşısının FDA'dan 12-15 yaş arasındaki çocuklar için kullanımında onay almasının ardından geldi. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)