Sırtına doktorunun dövmesini yaptırdı
Arjantin'in Cordoba kentinde bağırsak kanseri hastası Bernardo Salguero, sırtına kendisini ameliyat eden doktorun ve hastanenin dövmesini yaptırdı
Sırtına doktorunun dövmesini yaptırdı
25 Kasım 2018 -

Geçen yıl bağırsak kanseri teşhisi konulan 31 yaşındaki Salguero, sırtına kendisini tedavi eden doktorun ve gittiği hastanenin dövmesini yaptırdı.

AA'nın haberine göre Salguero, tedaviye başladığında depresyonda olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Kendimi hiç yalnız hissetmedim. Doktorum Paul Lada beni hep cesaretlendirdi. İlk 5 gün uyuyamıyordum. Ciddi acılarım vardı. Hastaneye geldiğimde çok kötü durumdaydım, şimdi ise kendimi çok iyi hissediyorum. Doktorum kelimenin tam anlamıyla hayatımı kurtardı."

Tüm sırtını kaplayan dövmeyi eylülde yaptırdığını söyleyen Salguero, "Aslında dövmemi göstermeyecektim. Lada ile burada tanıştım, önceden tanımıyordum. Ancak onun doğum günü olduğunu öğrendim ve ona dövmemin fotoğrafını gönderdim." ifadesini kullandı.

BÖYLE BİR DURUMLA KARŞILAŞMADI

Doktor Paul Lada da, 42 yıllık hekimlik hayatında böyle bir durumla karşılaşmadığını aktararak, "Daha önce böyle bir duygu yaşamamıştım. Buradaki herkes, görevlerini içtenlikle yerine getiriyor. Bu durum hastaları olumlu etkiliyor ve onların hastane ile bir bağ kurmalarını sağlıyor." dedi.

Tedavide büyük yol kat etse de henüz tam olarak hastalığı yenemeyen Salguero'nun tedavisinin bir süre daha devam edeceği kaydedildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
20/09-20/09 7. Geriatri Günleri GERİATRİ İZMİ
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA