Şişli Etfal'de yangın
İstanbul Şişli Etfal Hastanesi Kadın Doğum Bölümü’nde gece saatlerinde çıkan yangın paniğe neden oldu
14 Ocak 2005 07:57 -
Şişli Etfal Hastanesi’nin Kadın Hastalıkları ve Doğum polikliniklerinin bulunduğu binanın bodrum katındaki depoda gece saat 01.40 sıralarında çıkan yangın paniğe neden oldu. Alevler kısa sürede çalışanlar ve itfaiye ekiplerince kontrol altına alındı.
Alevlerin söndürülmesinin ardından hastane bir anda duman altında kaldı. Duman yavaş yavaş bütün binayı kaplarken hastane içindeki sezeryan doğumlar ameliyathanelerde sürüyordu.
Yeni doğum yapan anneler bir günlük bebekleriyle birlikte can havliyle dışarı çıktılar. Bazı bebekleri çalışanlar ve polisler dışarı çıkarttı. Asıl heyecan ise ameliyathanedekiler içindi.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR
Sezeryandan yeni çıkartılan anneler ise odalarında tutuldu. Hastane bahçesine çıkartılan annelere hastaneden yeterli yardım yapılamayınca polis ekipleri bahçedeki bankamatiklere girmelerini sağladı.
Dumandan etkilenenler ambulanslarla acil servise kaldırıldı. Bazı hastalar ise yeni bir odaya ulaşabilmek için kendi çabalarıyla hastane içinde dolaştılar. Polis yangının çıkış nedenini araştırırken genç annelere ve bebeklerine bir şey olmaması tek teselli oldu.


NTV

Anahtar Kelimeler:

sisli etfalde yangin

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer