Bir trilyona yapılan dispanserde günde 3 hasta muayene oluyor
Tamamı 1 trilyon liraya mal olan Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Bolvadin Dispanseri’ne günde üç hasta gidiyor
21 Ocak 2005 -
Afyon AK Parti Milletvekili Ahmet Koca, Afyon SSK Hastanesi Başhekimi Mehmet Bulut’u ilçelere doktor göndermemekle suçlayarak, söz konusu durumdan Bulut’un sorumlu olduğunu ileri sürüyor. Bulut ise, “Günde üç kişinin gittiği hastaneye doktor gönderilmez.” diyerek, suçlamaları reddediyor.

Afyon’un Bolvadin ilçesine 6 Ağustos 2004’te SSK dispanseri açıldı. Anavatan Partisi Afyon Milletvekili eski Sağlık Bakanı H. İbrahim Özsoy zamanında yapımına başlanan dispanserin açılışını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu yaptı. Bolvadin’de 2000 yılında SSK hastanesinin kapanmasından dolayı, SSK’lılar yapılan anlaşma gereği 5 yıldan beri devlet hastanesinden yararlanabiliyordu. Bir trilyona mal olan SSK dispanserinin açılması için Afyon milletvekilleri Ahmet Koca ve Mahmut Koçak öncülük etti. Afyon SSK Hastanesi Başhekimi Mehmet Bulut, dispanserin il dışında olmasından dolayı hasta gitmediğini belirterek, “Dispanser merkezde olsaydı çok daha iyi çalışırdı.” şeklinde konuştu. Dispanserde bir pratisyen hekim, bir diş doktoru ve bir personel görev yapıyor. Dispanserde, laboratuvar ve laborant olmadığı için hastalara tetkik de yapılamıyor. Bolvadin Devlet Hastanesi Başhekimi Abdullah Ayçiçek, 5 yıldan beri yapılan anlaşma gereği SSK’lı hastaların devlet hastanesinden yararlandığını söyledi. Hastalardan herhangi bir şikayet almadıklarını vurgulayan Ayçiçek, “Bizden memnun olmayan hasta Afyon’a gider. Aksine Afyon’dan Bolvadin Devlet Hastanesi’ne hasta geliyor.” ifadelerini kullandı. Ayçiçek, SSK ile devlet hastanelerinin birleşmesinden sonra kendilerine gelen hasta sayısında yüzde 40’lık artış olduğunu dile getirdi.


Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA