Tıp merkezleri hastane olacak
Özel sağlık kuruluşları olan tıp merkezlerinin daha kapsamlı hale getirilerek Sağlık Bakanlığı tarafından hastaneye dönüştürülmesi planlanıyor.
23 Eylül 2011 09:08 - BUGÜN Tuğba ERGİN

Teşkilat yasasını yenileyen Sağlık Bakanlığı vatandaşa önemli kolaylıklar sağlaması düşünülen yeni çalışmada son aşamaya geldi. Tıp merkezlerin hastaneye dönüştürülmesi sürecinde normal yataklı ve en az 8 yoğun bakım olmak üzere 33 yataklı olması istenilecek ve ayrıca iki ameliyathane ve doğum hane ünitesi bulunacak. Bunun yanında her hastaya türlü radyolojik ve teknik imkânlar da sunulacak. Daha önce bünyesinde iç hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları ve genel cerrahi tıp dallarında en az birer uzman hekim bulunduran tıp merkezleri yeni yasa ile birçok dalda uzman hekim bulunduracak.

İSTİHDAM YÜZDE YÜZ ARTACAK

Tıp merkezlerinin hastaneye dönüştürülmesiyle birlikte yeni istihdam oluşturması da amaçlanıyor. Tıp merkezlerinin çalışan personel sayısını bu çalışma kapsamında yüzde yüz arttırması da bekleniyor.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) MO (dr)
26.09.2011 17:07:53
Esas istenen tıp merkezi, poliklinik muayenehane gibi az yatırımla sağlığın kaymağını yiyen kurumların ortadan kalkarak meydanın zincir hastanelere kalması. "Hastane olacak" bahanesi ile tıp merkezlerinin yarısını kapatacaklar, daha sonra "şusu eksik busu eksik" deyip kalan yarısını kapatacaklar, Polikliniklerin ise AKP nin sağlık politikasında geleceği yok. Zincir hastane sahibi Tarikat/yabancı sermaye/AKP ileri gelenleri dışında sağlıkta kimseye yer yok artık. İşşiz doktorlar boğaz tokluğuna zincir hastanelere mahkum olacaklar,devlet aradan çekilip özel hastane ile vatandaşı karşı karşıya bırakacak. Yandaş olmayan kurumlar birer birer SGK-Bakanlık işbirliği ile yok edilecekler.Sağlıktan kazandıkları % şu kadarlık oy o zaman ne olacak merakla bekliyorum!
People
0
2) AHMET YILDIRIM (DR)
24.09.2011 22:56:38
Basamak mı kaldı.Kurulan düzeni sanki gerçeklik gibi kabul edip düşünmeye zorlanıyoru.Sevk zinciri olmayan yerde basamak mı olur?Bina ,sermaye değil eğitim bazlı derecelendirme olmalı.Tüm yaptırımlar özel hastanelerle aynı olsun bir hekim dahi ekleyeme sonrada haklara gelince sen KÜÇÜKSÜN.
Büyüklere saygıyla!...
People
0
3) dr.ahmet kızılkaya (dr)
24.09.2011 09:43:32
dal merkezleri tıp merkezi pozisyonunda. fakat poliklinikler 1.basamak merkez konumunda.
People
0
4) AHMET YILDIRIM (HEKİM)
23.09.2011 23:34:45
Peki Poliklinikler ne olacak?
People
0
5) Hüseyin Şenyurt (doktor)
23.09.2011 17:32:40
Sağlıkla ilgili mevzuatın hergün değiştiği ülkemizde , tıp merkezini hastaneye çevirme riskini hiç bir yatırımcının alacağını zannetmiyorum.
People
0
6) Cem Ustaoğlu (Radyoloji Uzmanı )
23.09.2011 10:44:11
Olumlu bir karar olduğunu düşünüyorum, saygılar
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer