Hatay Valiliğinden 'Diş çektirdi, gözünü kaybetti' haberlerine açıklama: Gerçeği yansıtmıyor
Hatay Valiliği bazı internet sitelerinde yer alan "Diş çektirdi, gözünü kaybetti" şeklindeki haber ve iddianın gerçeği yansıtmadığını bildirdi
Hatay Valiliğinden 'Diş çektirdi, gözünü kaybetti' haberlerine açıklama: Gerçeği yansıtmıyor
21 Ağustos 2019 13:39 - AA

Valilikten yapılan açıklamada, ilgili haberlerde "Mustafa Bulat isimli vatandaşın dişini çektirdikten sonra gözünü kaybettiği" iddiası üzerine açıklama yapılmasına gerek görüldüğü belirtildi.

Açıklamada hastanın 28 Mart'ta İskenderun Ağız Diş Sağlığı Merkezine başvurduğu ve bu tarihte hastanın panoramik röntgeninin alındığı ve antibiyotik tedavisine başlandığı kaydedildi.

Antibiyotik tedavisi sonrası hastanın 16 Mayıs'ta tekrar merkeze geldiğinde diş hekiminin hastanın yüzünde şişlik ve asimetri olduğunu fark ettiği, öte yandan ileri derecede sallanan ve kökünden çıkmak üzere olan dişi herhangi bir anesteziye ya da cerrahi müdahaleye gerek olmaksızın eliyle aldığı bildirildi.


İlaçlarını almayınca gözünü kaybeden hasta, diş hekimine dava açtı! 


Ağız ve çevresinde kötü huylu kanser teşhisi konuldu

Çukurova Üniversitesi Hastanesinde hastaya ağız ve çevresinde kötü huylu kanser teşhisi konulduğu aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Diş hekiminin uyarısı ve ısrarı üzerine Çukurova Üniversitesi Hastanesine başvuran hastaya burada maksiller sinüs malign neoplazmı yani ağız ve çevresinde kötü huylu kanser teşhisi konulmuştur. Bu kanser çeşidi çok hızlı ilerler ve ağız içinde kendiliğinden oluşan diş kayıpları çok sık görülmektedir. Hastanın dişinin sallanması ve zorlanmadan alınması bu sebepledir. İlerleyen süreçte hastanın ağız ve çevresinde oluşan kanserin göze de yayılması üzerine, hastanın gözü ve yüzünün etkilenen diğer dokuları ameliyatla alınmıştır. Tekraren ifade etmek gerekirse, göze yapılan müdahalenin sebebi yukarıda özetlenen hastalıktır ve gözdeki deformasyonun diş çekimiyle bir ilgisi yoktur." 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
9
1) drzen (uzman dr)
22.08.2019 11:45:38
bu davayı devralan avukat hanım hiç mi dosyayı incelememiş. şahsen bir iskenderunlu doktor olarak ben bu avukata güvenip hiç bir davamı vermem.
People
4
2) Erkan (Uzm)
22.08.2019 09:39:17
Bunlar iftira atar, bizim bakanlık itina ile tedavi etmeye devam eder
People
10
3) ömer hayyam (op.dr.)
21.08.2019 18:12:02
*** $oK ! *** $oK ! *** $oK !

HATAY VALİLİĞİ HEKİMLERİ SAVUNMUŞ...

HIMMM, ARKADAŞLAAR AÇIK MEKANLARDA, SOKAK, CADDE, BALKONLARDA KASKSIZ BULUNMAYIN-YÜRÜMEYİN, İNANIN KOCAMAN BİR TAŞ DÜŞME İHTİMALİ ÇOK YÜKSEK
People
8
4) Uzm Dr (Uzm Dr)
21.08.2019 18:03:20
Versinler mahkemeye, davayı kaybedip mahkeme ve avukat masraflarını ödeyince akılları başlarına gelir.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)