Sağlık Bakanlığı 249 dişhekimi alacak
Sağlık Bakanlığı 249 dişhekimi alacak
21 Ekim 2014 17:52 -

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek–1 maddesi (4924 Sayılı Kanunla eklenen) ile 15.02.2004 tarihli ve 25374 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Esas ve Usullerine İlişkin Yönetmelik” hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, dişhekimi kadrolarına (249)  kura ile yerleştirme yapılacak.

 

1 - Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak.

 

2 - Kura yeri ve saati (www.yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecek. Kura sonuçları kuranın çekildiği gün internet adresinden yayımlanacak.

 

3 - Adaylar PBS üzerinden başvuru yaptıktan sonra, başvuru formunu notere onaylatarak (notere onaylatılmayan formlar kabul edilmeyecek.) ilan edilen takvim çerçevesinde Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Şubesi Mithat Paşa Cad. No:3 06434 Sıhhiye/ANKARA adresinde olacak şekilde kargo şirketi veya APS ile gönderecekler ya da elden teslim edecekler. (elden teslim edenler, evraklarını bizzat kendisi veya noter tarafından vekalet verdiği kişi aracılığı ile teslim edecek. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacak). Kargo şirketi veya APS ile gönderilen ya da elden teslim edilen belgelerin Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine ait olacak.

 

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız…

Dişhekimleri Münhal Yerler Listesi İçin Tıklayınız…

 

KURA TAKVİMİ

 

SIRA

TARİH

AÇIKLAMA

1

21 Ekim 2014 Salı

(başvuru başlangıç tarihi)

28 Ekim  2014 Salı

(son başvuru tarihi saat 18:00’a kadar)

P.B.S. Üzerinden başvurularının yapılması

2

31 Ekim 2014 Cuma saat: 18:00

Başvuru evrakları son geliş tarihi ve saati

3

20 Kasım 2014 Perşembe

KURA TARİHİ
(Yeri ve saati www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.)

4

22 Aralık 2014 Pazartesi saat: 18:00

Atamaya esas belgelerin son geliş tarihi ve saati

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)