Dünya Eczacılık Günü'nde ödüller sahiplerini buldu
Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, "Dünya Eczacılık Günü, sağlık, ilaç ve eczacılık bağlamında küresel süreçlerde yeniden yapılanırken, eczacıların uluslararası ölçekte ihtiyaç, sorun, yaklaşım ve çözüm önerilerini hep birlikte ifade edebilmelerine olanak tanıyor." dedi
Dünya Eczacılık Günü'nde ödüller sahiplerini buldu
26 Eylül 2019 - AA

Dünya Eczacılık Günü dolayısıyla TEB tarafından "Yaşam Boyu Onur Ödülü" ve "Değer Katan Eczacılar Ödülü", Ankara'da bir otelde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Törenin açılışında konuşan Çolak, 2009 yılında İstanbul'da düzenlenen 69'uncu Dünya Eczacılık Kongresi'nde, 25 Eylül'ün "Dünya Eczacılık Günü" adıyla kutlanması için delegasyon olarak öneride bulunduklarını anımsattı. 

Çolak, "Dünya Eczacılık Günü, sağlık, ilaç ve eczacılık bağlamında küresel süreçlerde yeniden yapılanırken, eczacıların uluslararası ölçekte ihtiyaç, sorun, yaklaşım ve çözüm önerilerini hep birlikte ifade edebilmelerine olanak tanıyor. Mesleki dayanışmayı ülkeler ve kıtalar arası boyutlara taşıyor. Eczacının birey ve toplum sağlığı için ürettiği değeri, eczanelerin sağlık sistemleri içerisindeki kilit önemini daha fazla görünür hale getirmemizi sağlıyor." şeklinde konuştu.

3 bilim insanı ve 5 eczacıya ödül

Dünya Eczacılar Günü dolayısıyla düzenlenen "Yaşam Boyu Onur Ödülü" Prof. Dr. Fikret Vehbi İzzettin, Prof. Dr. Doğu Nebioğlu, eczacı Betül Bilgetekin, Sadi Subaşı ve Ali Ünal'a, "Değer Katan Eczacılar Ödülü" ise Prof. Dr. Güler Yalçın, eczacı Ohannes Şaşkal ile Barış Asa'ya takdim edildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA