İmamoğlu Devlet Hastanesi personel sıkıntısı çekiyor
Adana’nın İmamoğlu ilçesinde Devlet Hastanesi Başhekimi Kemal Yalvaç, yeşil kartlı vatandaşların da hastane hizmetlerinden faydalanmasının ardından hasta sayısınını üç kat daha arttığını belirterek, personel eksikliği nedeniyle sıkıntı çektiklerini kaydetti
18 Şubat 2005 -
Adana’nın İmamoğlu ilçesinde Devlet Hastanesi Başhekimi Kemal Yalvaç, yeşil kartlı vatandaşların da hastane hizmetlerinden faydalanmasının ardından hasta sayısınını üç kat daha arttığını belirterek, personel eksikliği nedeniyle sıkıntı çektiklerini kaydetti.

Dr. Kemal Yalvaç, hastanenin 2002 yılında açılmasına rağmen dahiliye uzmanı olmadığını kaydetti. Hastanenin fiziksel yapı olarak bir çok ilin ilerisinde olduğunu hatırlatan Yalvaç, tek sıkıntılarının uzman doktor, hemşire, ebe azlığı olduğunu söyledi. Hastane çevresinde çevre düzenlemesi yaptıklarını ifade ederek, “Acil servis girişindeki merdivenlerin dik olması nedeniyle hastalar zorlanıyor. Merdiveni daha yatay hale getireceğiz. Hastane içerisindeki danışma yerini ve fotokopi makinesini giriş kapısına alacağız.” dedi.


Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
23/11-23/11 Türk Kardiyoloji Derneği Ulusal Kardiyo Onkoloji Toplantısı KARDİYOLOJİ İSTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
20/11-24/11 24. Prof. Dr. A.Lütfi Tat Sempozyumu DERMATOLOJİ ANTA
22/11-24/11 7. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi ÜROLOJİ İSTA