Vakıflardan vekillere sağlık hizmeti
Milletvekillerinin vakıf üniversiteleri hastanelerinde yaptırdıkları tedaviler resmi sağlık kuruluşunda yapılmış gibi karşılanacak
13 Ocak 2005 07:59 -
Milletvekillerinin vakıf üniversiteleri hastanelerinde yaptırdıkları tedaviler resmi sağlık kuruluşunda yapılmış gibi karşılanacak. “Milletvekillerine, Yasama Organı Eski Üyelerine, Dışarıdan Atandıkları Bakanlık Görevi Sona Erenlere Tedavi Yardımı Yapılmasına Dair Yönetmelikte” değişiklik yapıldı. Değişiklik, Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı. TBMM Başkanlık Divanı’nca kabulü tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe giren değişiklikle, “vakıf üniversitelerinin tıp fakültelerine bağlı yataklı veya yataksız tedavi kurumları”, “Resmi Sağlık Kurumu” tanımının içine alındı. Buna göre milletvekilleri, eski milletvekilleri ve dışardan atanan bakanların bu kurumlarda yaptırdıkları tedaviler resmi sağlık kuruluşunda yapılmış gibi karşılanacak.

Türkiye

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) ömer ceylan (inşaat mühendisi)
29.05.2014 20:54:34
hocam çok güzel anlatmışsınız tebrik ediyorum
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer