Prof. Dr. İbrahim Ziyal: 'Sağlık çalışanı olarak gelenler nasıl böyle küfür edebiliyor'
Galatasaray Kulübü Genel Kurul üyesi ve Beyin Cerrahı Prof. Dr. İbrahim Ziyal, derbiyi izlemeye gelen sağlık çalışanları ile ilgili açıklama yaptı
Prof. Dr. İbrahim Ziyal: 'Sağlık çalışanı olarak gelenler nasıl böyle küfür edebiliyor'
08 Şubat 2021 15:36 - İHA

Galatasaray Kulübü Genel Kurul Üyesi ve Beyin Cerrahı Prof. Dr. İbrahim Ziyal, derbiyi izlemeye gelen sağlık çalışanları ile ilgili açıklama yaptı. Ziyal, “Bu seyirci topluluğu, resmi olarak izin verilen kişiler ise, nasıl böyle toplu küfürler etmiştir” ifadelerini kullandı.
Süper Lig’in 24. haftasında Galatasaray, deplasmanda ezeli rakibi Fenerbahçe’yi 1-0 mağlup ederken, karşılaşmayı tribünden takip edenlerin sayısı ve tamamının sağlık çalışanı olup olmadığı tartışması gündeme oturdu. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir “Tribünde 150 kişi vardı” açıklamasını yaparken, Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, şöyle söyledi:

“Videolarla belirledik. En az 3 bin kişi vardı ve bununla ilgili gereken girişimleri yapacağız”

Galatasaray Kulübü Genel Kurul Üyesi ve Beyin Cerrahı Prof. Dr. İbrahim Ziyal, yaşananlarla ilgili açıklamada bulundu.

“BU SEYİRCİ TOPLULUĞU NASIL BU ŞEKİLDE KÜFÜR EDEBİLİR”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun maça gelenlerle ilgili açıklama yapmak zorunda olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Ziyal, şu değerlendirmeyi yaptı: 

“Eğer 150 kişiye gerçekten ‘sağlık çalışanı’ sıfatı ile izin verildi ise, niçin böyle bir derbi bu girişim için ‘deneme maç’ seçilmiştir? Tribünlerde 150 kişiden geri kalan binlerce kişi hangi sıfatla orada bulunmakta idi? Bu ‘sağlık çalışanı’ 150 kişinin içinde neden hiç Galatasaray Spor Kulübü Üyesi ya da taraftarı sağlık çalışanı yoktur ve niçin Galatasaray Spor Kulübü’nden de üye bazında da olsa isim talep edilerek davette bulunulmamıştır? Yoğun pandemi döneminde ve sokağa çıkma yasağı da var iken o kadar kişi stada nasıl ve hangi kriterlere göre gelebilmiş ve alınabilmiştir? O kalabalık içinden çıkabilecek hastalık ihtimalinin sorumluları kimler olacaktır? Bu seyirci topluluğu eğer resmi olarak izin verilmiş bir topluluk ise, nasıl misafir takım teknik direktörü ve futbolcularına toplu küfürlü tezahüratta bulunabilmiştir? Bu soruların cevabını gerek Türkiye Futbol Federasyonu, gerekse de ev sahibi kulüp vermek durumundadır” ifadelerini kullandı.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) Uzman dr (Radyoloji )
09.02.2021 19:50:56
Konu kimin taraftarı daha küfürbaz konusu değil..burda seyircisiz maçta bile küfür edebilen insanlar var ve bunlar sağlık çalışanı..evet sağlıkçılar da insan ..bu mantığa göre o zaman sahaya yabancı madde de atsınlar , insan ya sağlık çalışanı! örnek insan olması gereken kişiler sağlık çalışanları..ama fb liler kötü örnek oldu..daha iyisi de beklenemezdi zaten..VAR dan beri kadıköy de galibiyet alamayınca tabi bazı gerçekleri kabul etmek kolay olmuyor
People
1
2) tuurul (kardiyoloji uzmanı)
08.02.2021 22:44:11
Geçmişte taraftarlarınız rakip takım oyunculara ana avrat küfür ederken neredeydiniz? Sağlık çalışanı insan değil mi? Küfür edemez, bağıramaz, haykıramaz mı? Yoksa sadece küfür edilmeye ve bağrılmaya mı layıklar?
People
4
3) Uzman doktor (Uzman dr)
08.02.2021 20:36:42
Fb li sağlık çalışanları dense daha doğru bir ifade olurdu. Burda tüm sağlık çalışanları töhmet altında kaldı fb liler yüzünden...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)