Hastalar SSK eczanelerinde kuyrukta beklemeyi arar hale geldi
SSK'lı hastalar sekiz gündür serbest eczanelerden yararlanıyor ama sorunları katlanarak devam ediyor. Bürokratik işlemlerden bıkan hastalar, eski günleri yani SSK eczanelerinde kuyrukta beklemeyi arar hale geldi
18 Şubat 2005 -
SSK'lı hastalar sekiz gündür serbest eczanelerden yararlanıyor ama sorunları katlanarak devam ediyor. Bürokratik işlemlerden bıkan hastalar, eski günleri yani SSK eczanelerinde kuyrukta beklemeyi arar hale geldi.
SSK eczaneleri bir bir kapanırken, gelenin gideni arattığını düşünen SSK'lı hastalar yeni uygulamadan yani serbest eczanelerden ilaç alıyor olmaktan hiç de hoşnut değil.
Yeni uygulamayla hastanelerin içindeki kuyruklar eczanelere kaydı. SSK'lı hastalar kuyrukların yanında şimdi bir de sistemden kaynaklanan sorunlarla boğuşuyor.

Bürokrasi hala engel

Dışarıdaki eczanelerden ilaç almak için bürokratik işlem çok. Fotokopiler, imzalar, kaşeler, mühürler derken, SSK'lı daha önce kuyrukta beklerken geçirdiği zamanın iki hatta üç katını harcıyor. Bir de tum bu işlemler için defalarca hastaneye gidip gelmek gerekince hastaların tepkisi artıyor.

Eczanelerde de değişiklik yok

Uygulamanın sekizinci gününde eczanelerde de hala pekbirşey değişmemiş. Hatta sistem öylesine pamuk ipliğine bağlı ki, Etlik'in kesilen elektrikleri bile SSK'lıların ilaç almasını engelleyebiliyor.


Milliyet

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA