ABD’deki Türk polis: Amerikalılar Türkiye'deki hastanelere hayran
ABD’nin başkenti Washington DC’nin ilk Türk polis memuru Hakan Hüseyin Karaali (49), ülkedeki koronavirüsle ilgili son gelişmelerine ilişkin, "ABD’de bedava maske dağıtılmıyor. Kimse yanlış anlamasın, ABD ile Türkiye arasında kültür farklılığı var" dedi.
ABD’deki Türk polis: Amerikalılar Türkiye'deki hastanelere hayran
23 Haziran 2020 14:13 - DHA

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen ABD'de vaka sayılarındaki artış devam ediyor. başkenti Washington DC’nin ilk Türk polis memuru Hakan Hüseyin Karaali (49), ülkedeki koronavirüsle ilgili son gelişmelerine ilişkin  açıklamalarda bulundu.

AMERİKALILAR, TÜRKİYE'DEKİ ŞEHİR HASTANELERİNİ KONUŞUYOR

 ABD’de 20 yıldır yaşayan ve Washington DC Emniyet Teşkilatı’nda 8 yıldır polis olarak görev yapan Rize doğumlu Hakan Hüseyin Karaali, görev bölgesindeki hastanelere gittiğinde doktorlar ve hastalarla konuştuğunu belirten Karaali, ABD’den Türkiye’nin sağlık sistemine ve şehir hastanelerindeki donanıma hayranlık duyduklarını ifade etti. Karaali “ New York koronavirüsün merkezi, çok zor zamanlar geçirildi. Ancak şu an ciddi bir toparlanma var” dedi.

TÜRKİYE’DE BEDAVA MASKE DAĞITILDIĞINI DUYAN AMERİKALILAR, İNANMIYOR

"ABD’de bedava maske dağıtılmıyor. Kimse yanlış anlamasın, ABD ile Türkiye arasında kültür farklılığı var" diyen Karaali, "Burada insanların olaya bakışı ve devletle olan bağlantısı Türkiye ile çok farklı bir konumda. Türkiye’de devlet vatandaşına ücretsiz maske veriyor dediğim zaman inanamıyorlar, nasıl yani diye soruyorlar" ifadelerini kullandı.

ABD’DE İNSANLAR KENDİ MASKELERİNİ YAPIYOR

Karaali ABD'de halkın maskelerini kendi yaptığını ifade ederek, "ABD’de bulabilirsen maske alabilirsin, maske bulmak çok zor. Amazon’dan alabilirsin diyenler olunca en az 1 ay sonra geliyor. İnsanlar kendi maskelerini yapıyorlar. Hollywood yıldızları maske yapım videoları çekiyorlar ve kendi maskesini yapmaya teşvik ediyorlar. Maske kıtlığı nedeniyle, maske resmen moda olmuş durumda. " diye konuştu.

TÜRK HASTANELERİNE ‘SANAT ESERİ’ YORUMU YAPILIYOR

"İşimden dolayı çok fazla hastanelere gidiyorum. Siz nasıl merak ediyorsanız, buradakiler de bana Türkiye’de koronavirüs nasıl diye soruyor" şeklinde konuşan Karaali," Sağlık sistemimiz iyi çalışıyor. Amerikalılara Mersin, İstanbul ve Isparta Şehir Hastaneleri’nin tanıtım videosunu gösterdiğim zaman inanmıyorlar. Sanat eseri bile diyen var. Onların gözündeki hayranlığı görmeniz lazım" dedi.

TÜRKİYE ÇOK DEĞİŞTİ, ÜLKEMLE GURUR DUYUYORUM

Karaali açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Türkiye çok değişti. Senin gittiğin Türkiye ile şu an arasında dağlar kadar fark var dediklerinde ben zaten biliyorum, Allah'ıma hamd olsun değişiklikten dolayı gururluyum, keyfim yerine geliyor. Sadece ve sadece vatanımıza, milletimize kötü davranmayın sevin. İyi yerde olduğunuzu bilin” dedi.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
4
1) ömer hayyam (op.dr)
24.06.2020 16:00:54
türkiyede en başarısız sektör sağlıktır..... 20 yıldır hastane yapa yapa kötüleşen başka hangi millet var ki....
People
4
2) mserdar (emekli)
24.06.2020 15:03:38
Amerika da güvenlik,sağlık,eğitim Türkiye den iyi değilmiş,ben güvenliği bilmem ama Sağlık ve Eğitim için Türkiye den Amerika ya giden gördüm ama tersini görmedim,kefirmiş,çiftlikmiş bunlardan hiç anlamam.
People
4
3) fahri can (doktor)
24.06.2020 04:54:06
Tamamen uydurma bir haber, algi olusturuluyor. turkiyede nerde bedava maske dagitilmis biz gormedik, hersey maskeyle bitseydi
People
44
4) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
23.06.2020 16:01:35
Devletin temel görevlerinden halkı en çok etkileyenler nedir ? 1. Güvenlik 2. Sağlık 3. Eğitim hizmeti. Amerika'da bunlar Türkiye'den iyidir diyenlerle bir ara kefir içerken Hayvan Çiftliği'ni seyredelip yorumlayalım.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)