Amasya'da ilk kez endovasküler anevrizma onarımı ameliyatı yapıldı
AMASYA Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, aort damarı genişlemesi tanısı konulan E.F.'ye (65) iki kasıktan girilerek, endovasküler anevrizma onarımı ameliyatı başarıyla yapıldı. Operasyonun kentte ilk olduğu belirtildi.
Amasya'da ilk kez endovasküler anevrizma onarımı ameliyatı yapıldı
10 Şubat 2018 -

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü'nde, aort damarı genişlemesi tanısı konulan E.F. ameliyata alındı. Hastanede görevli Yrd. Doç. Dr. Serdar Badem, Ankara Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Lafçı ve Uzm. Dr. Mehmet Karahan tarafından yapılan operasyonda, E.F.'ye endovasküler anevrizma onarımı ameliyatı başarıyla yapıldı. Anjiyo yöntemi ile ameliyat kesiği olmadan yapılan işlem süresinin daha kısa olduğu belirtildi. Ameliyatın kentte ilk kez yapıldığı belirtildi.

Ankara Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Lafçı, "Hastamızın yapılan tetkiklerinde aort damarının balonlaştığı tespit edildi. Kasık bölgesindeki damarlardan girilerek balon yapmış olan damar içerisine yeni bir damar yerleştirildi. Anestezi vermeden lokal anestezi yardımıyla ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik" dedi.


 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
24/10-25/10İlaç ve Tıbbi Cihazlar Zirvesi ve FuarıECZACILIKANKA
25/10-28/102. Uluslararası Kozmetoloji Ve Kozmetik Jinekoloji KongresiKADIN...İSTA
25/10-28/106. EndoBridge MeetingENDOKRİNO...ANTA
26/10-29/1027. Ulusal Üroloji KongresiÜROLOJİKIBR
03/11-03/11IV. Davranış Nörolojisi ve Demans OkuluNÖROLOJİİSTA
31/10-03/11TMFTP 11. Ulusal KongresiKADIN...İSTA
31/10-03/11Türkiye Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği XI. Ulusal KongresiKADIN...İSTA