Ameliyat için para alındı iddiası: 'Hastaları korkutmam gibi bir şey söz konusu değil'
Gaziantep Üniversitesinde ameliyat edeceği hastaların yakınlarından "bıçak parası" aldığı iddiasıyla hakkında dava açılan profesör ile sekreterinin yargılanmasına başlandı.
Ameliyat için para alındı iddiası: 'Hastaları korkutmam gibi bir şey söz konusu değil'
09 Nisan 2019 - AA

5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "icbar suretiyle irtikap" suçundan 6 eylem için ayrı ayrı 10'ar yıla kadar hapis cezası talep edilen tutuksuz sanık O.B. ile ona yardım ettiği iddiasıyla 5 ayrı eylem için 5'er yıla kadar hapis cezası istenen tutuksuz sanık N.Ö, avukatları ve mağdurlar katıldı.

Sanık O.B, hakkındaki iddiaların hepsinin hayali ve soyut olduğunu savunarak, "Ben üniversitedeki görevimin ardından yani saat 17.00'den sonra özel muayenehaneye giderim. Burada ameliyat olması gererek hastalara iki seçenek sunuyorum. Ya özel hastanede ameliyat olacaklar ya da kamu hastanesinde ameliyat olacaklar. Bu iki seçeneği sunarım. Hastaları korkutmam gibi bir şey söz konusu değildir." dedi.

Para aldığı için erken ameliyat tarihi verildiği yönündeki iddiaların da doğru olmadığını öne süren O.B, ameliyat tarihini kendisinin belirlemediğini savundu.

Sanık N.Ö. ise O.B'nin özel muayenehanesinde sekreter olarak çalıştığını, muayenehane ücretinin dışında para almadığını ve hasta ile doktor arasındaki konuşmadan bilgi olmadığını söyledi.

Tanık H.Y. ise eşinin rahatsızlığı nedeniyle O.B'nin muayenehanesine gittiğini anlatarak, "O.B, eşimin ameliyat olması gerektiğini söyleyerek para istedi. Sonraki gün Gaziantep Üniversitesine geçerken O.B'nin özel muayenehanesine uğratıp para bıraktım. Sonra Üniversite Hastanesinde yatışımız yapıldı. 2-3 gün sonra da eşim ameliyat oldu." diye konuştu.

Tanık Y.Y. de annesini O.B'nin özel muayenehanesine götürdüğünü aktararak, şunları anlattı:

"Annemin tahlil sonuçlarına bakan O.B, acil ameliyat olması gerektiğini söyledi. 'Ne kadar' dedik. O da '20 bin lira' dedi. Annem işçi emeklisi olduğunu söyleyince 18 bine düştü. Biraz daha indirim yapmasını isteyen sinirlenerek, 'Hiç de yapmam' diyerek tepki gösterdi. Daha sonra parayı sekreteri N.Ö'ye bıraktık. Makbuz istedik ama vermediklerini söyledi. Gaziantep Üniversitesinde annemin yatışını yaptıktan sonra O.B. bize 18 bin liranın hepsini kendisinin almadığını sadece 8 bini kendisinin diğer 10 bini ise ameliyat ekibine dağıttığını söyledi. Biz işçi emeklisiyle geçinmeye çalışan bir aileyiz, neden bizi mağdur etti anlamıyoruz. Şikayetçiyim."

Sanık O.B, tanık beyanlarının çelişkilerle dolu olduğunu öne sürerek, suçlamaları reddetti.

Mahkeme heyeti, sanık O.B. hakkında yurt dışına çıkış yasağına karar vererek duruşmayı erteledi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA