Brezilya'da hastayı darbeden sağlık çalışanının görüntüleri gündem yarattı
Brezilya’da bir hastanede sağlık çalışanı, hastaların giremediği alana izinsiz giren bir hastayı tokatladı. Amatör bir kamera tarafından kaydedilen olay büyük tepki çekti
Brezilya'da hastayı darbeden sağlık çalışanının görüntüleri gündem yarattı
21 Ağustos 2019 10:55 - DHA

Olay, Brezilya’nın Londrina şehrindeki bir hastanenin acil kliniğinde meydana geldi. Hastaların girmesinin yasak olduğu alana giren ve ‘ilaç çaldığı’ iddia edilen bir hasta, sağlık çalışanı tarafından tokatlandı. Yerel medya, sağlık çalışanının daha önce hastayı uyardığını, hastanın ise dinlemediğini; sağlık çalışanının tokat atmasının ardından ise sağlık çalışanı ile hasta arasında arbede yaşandığını duyurdu.

‘OLAY BELEDİYE BAŞKANINA KADAR GİTTİ’

Sosyal medyada tepki çeken sağlık çalışanı, Londrina Belediye Başkanı Marcelo Belinati’ye iletildi. Belinati, yaptığı açıklamada, “Daha önce ne olduğuna bakılmaksızın hiçbir şey şiddet kullanımını haklı gösteremez” dedi.

Hastayı tokatlayan sağlık çalışanı için soruşturma başlatıldı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
27
1) Tbb (uzman)
21.08.2019 12:47:10
bizde tam tersi.hasta tokatlar.çünkü bizde devlet hastanın arkasındadır.sağlık çalışanı devamlı sopa yer ve mağdur şikayetçidir.mahkemelerden de bişey çıkaramaz.
People
10
2) ömer hayyam (op.dr.)
21.08.2019 12:09:10
ADAM OSMANLI TOKATI USTASIYMIŞ...HİÇ POLEMİĞE GİRMEDEN KONUYU KAPATMIŞ...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer