‘Darbedilen ambulans şoförü yalnız değil’
Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğünde görevli 112 acil servis ambulans şoförü Mehmet Şahin’in darbedilmesi sonucu harekete geçen Sağlıkta Şiddete Son Derneği, avukatları aracılığıyla zanlıların tutuklu yargılanmaları için başvuruda bulundu
‘Darbedilen ambulans şoförü yalnız değil’
14 Mayıs 2019 -

Sağlıkta Şiddete Son Derneği’nden yapılan açıklamada Kırşehir’de yaşanan olayda iki kişinin saldırısına uğrayan , darbedilen, hakaret ve tehditlere maruz kalan ambulans şoförü ile irtibatı geçildiği belirtildi. Ambulans şoförü Mehmet Şahin’e dernek avukatlığı yoluyla hukuki yardım sağlandığı belirtilen açıklamada Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat edilerek, saldırganların Sağlık Hizmetleri Kanunu Ek 12.Maddesi gereği tutuklu yargılanmaları için başvuruda bulunulduğu kaydedildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda da bulunan sağlıkta Şiddete Son Derneği Başkanı Av. Ahmet Gürol Şağban “Derneğimiz kurulalı çok az bir zaman olmasına rağmen gerçekleştirdiği birçok etkinlik ve faaliyetle tüm ülke sathında sesini duyurmaya başladı. Öncelikle Kırşehir’de sağlık çalışanımız Mehmet Şahin’e karşı yapılan alçak saldırıyı kınıyoruz. Saldırganların hak ettiği cezaları almaları yönünde derneğimiz çok kısa bir sürede olaya müdahil olmuştur. Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığına da saldırganların tutuklu yargılanması için Sağlık Hizmetleri Kanunu Ek 12.Maddesini hatırlatan bir yazı gönderdik. Sağlık çalışanımız Mehmet Şahin dernek avukatlarımıza yetki vereceğini belirtti. Hukuki sürecin sonunda kadar takip edeceğiz. Bundan böyle sağlık çalışanlarımız yalnız değildir. Türkiye’nin neresinde olursa olsun sağlık çalışanlarımızın maruz kaldıkları veya tanık oldukları şiddet olaylarını derneğimize bildirmeleri halinde onların da yanında olacağız.”

Sağlıkta Şiddete Son Derneği Başkanı Av. Ahmet Gürol Şağban, Kırşehir’de yaşanan saldırı olayının failleri hakkında cezai süreci takip edecekleri gibi ayrıca bu şahıslar hakkında maddi ve manevi tazminat davalarının da açılacağını sözlerine ekledi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
23/11-23/11 Türk Kardiyoloji Derneği Ulusal Kardiyo Onkoloji Toplantısı KARDİYOLOJİ İSTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
20/11-24/11 24. Prof. Dr. A.Lütfi Tat Sempozyumu DERMATOLOJİ ANTA
22/11-24/11 7. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi ÜROLOJİ İSTA