Emekli albay tıp fakültesinden mezun oldu: Bundan sonra insanlık için hizmet edeceğim
TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) 27 yıl subay olarak görev yaptıktan sonra 2013 yılında kıdemli albay rütbesiyle emekli olan Caner Horzum (50), aynı yıl başladığı Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Bölümü'nden bu yıl mezun oldu. Mezun olmanın gururunu yaşayan Horzum, "Bundan sonra insanlık için hizmet edeceğim" dedi.
Emekli albay tıp fakültesinden mezun oldu: Bundan sonra insanlık için hizmet edeceğim
26 Haziran 2019 11:41 - DHA

Isparta'da oturan evli ve 2 çocuk babası Caner Horzum, 1986 yılında girdiği Harp Okulu sınavını kazanarak, TSK'da subay olarak göreve başladı. 27 yıl sonra 2013 yılında kıdemli albay rütbesiyle emekli olan Caner Horzum, aynı yıl girdiği üniversite sınavını kazanarak SDÜ Tıp Fakültesi'ne yerleşti. 6 yıllık tıp eğitiminin ardından Caner Horzum, bu yıl mezun oldu.

Üniversitenin 21'inci dönem mezunları arasında yer alan Horzum gibi 205 meslektaşı için SDÜ 19 Mayıs Açık Hava Tiyatrosu ve Öğrenci Meydanı'nda mezuniyet töreni düzenlendi. Törene SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alim Koşar, öğretim üyeleriyle öğrencilerin aileleri katıldı. Genç meslektaşlarıyla cübbe ve kep giyen Caner Horzum, belgesini aldıktan sonra havaya kep atarak mezuniyetini kutladı.

'GURURLUYUM'

Törende Demirören Haber Ajansı'na (DHA) konuşan Caner Horzum, "27 yıl kahraman ordumuz, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin üniformasını giydim. 2013 yılında emekli oldum. Yine aynı yıl tıp fakültesinde okumaya karar verdim. Sınava girerek SDÜ Tıp Fakültesi'ni kazandım. Bu yıl da mezunum. Gururluyum. Bundan sonra da yine insanlık için hizmet edeceğim. Mutluyum" dedi.

GENÇLERE TAVSİYELER VERDİ

Başarılı olmak için çalışmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Horzum, "Disiplinli çalışırlarsa üstesinden gelmeyecekleri hiçbir şey yok. Zamanı iyi kullanarak çalışmanın başarıyı her zaman getireceğine inanıyorum. Gençlere de bunu tavsiye ediyorum" diye konuştu.

Daha önce de çeşitli bölümlerde eğitim aldığını kaydeden Horzum, "2006 yılında Uluslararası İlişkiler dalında yüksek lisans yaptım. 2007 yılında bitirdim. Aynı zamanda Harp Okulu'nda Makine Bölümü'nü okudum. Bununla ilgili makine mühendisliği denklik diplomam da var. Yine Harp Okulu'nda savunma bilimleri enstitüsünde sistem mühendisliği sertifika programını bitirdim" dedi.

'GENÇLİĞİN İÇİNDE OLMAK BENİ ATEŞLEDİ'

Harp Okulu'nu kazandığı yıl girdiği üniversite sınavını da kazandığını kaydeden Horzum, şöyle dedi: "O yıl tıp fakültesini de okuyabilirdim. Ama Türk Silahlı Kuvvetleri'ne katıldım. Emekli olduktan sonra tekrar sınava girip, şimdi çok istediğim bölümden mezun oluyorum. Bu geçen 6 yıl çok keyifliydi. Keyif alacağıma inanıyordum. Farklı bir bilim dalıydı. Her gün yeni bir şeyler öğrendim. Bu beni çok motive etti. Pırıl pırıl gençliğin içinde olmak beni ateşledi. Düzenli ve disiplinli çalışmak başarıyı getirdi."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) Dr mehmet (Doktor)
30.06.2019 21:51:11
Tükenmişlik sendromu başlar yakında
People
6
2) salloso (dr)
30.06.2019 20:55:46
Sayın Albay doktoru azminden dolayı kutlarım. Aklına estiğini yazanlar yüzünden medimagazin yorumcu kalitesi düştü. bakınız franki bellevan artık yok. neyse geçen yıl bir öğrenci affı çıktı. yaş sınırı olmaksızın üniversitelerden ayrılan döner dendi. buna master,doktora ve tıpta ihtisas da dahil edildi. benim fakültemde var. 10 yıl önce x dalda 1ay asistanlık yapmış, beğenmemiş sonra TUS ta y dalından uzman olmuş 15 yıl çalışmış. 24 saat fayans odada çalışmaktan bunalmış tekrar asistan olark x dalına döndü. yaşı 45. kadrosu uzman,kendisi asistan. x dalı asistanı. bu yasa çıkarken YÖK,rektörler dekanlar hiç birinden ses çıkmadı. albay meslekdaşımız ÖSYM ye girerek tıp fakültesine girmiş. yahu bari buna klavyeyeden laf atmayın. kutlamak gerek. o yaşta anatomi,fizyoloji,patoloji,farmakoloji çalışmak kolay mı. nasıl da eleştiriyorsunuz. psikiyatri uzmanı meslekdaşımı bedava muayene talebinden dolayı kutlarım
People
2
3) Abdullah süzer (Dişhekimi)
30.06.2019 15:11:24
Hayırlı olsun...insan azmi ve çalışkanlığı için güzel örnek....stres sıkıntı bazen saldırı gardını iyi tut komutanım...başarılar..
People
2
4) Murat (Öğretmen)
30.06.2019 02:11:23
Bu yaşta tıp fakültesini kazanıp hem de bileğinin hakkıyla, sonra da mezun olmuşsa helal olsun.
People
0
5) ömer hayyam (op.dr.)
29.06.2019 19:04:38
Prof.Dr. Salih Öztürk (Psikiyatr) senin görüşmek istediklerinde bir hekim ve onlar sende sıkıntı bulursa , sen muayene ücretini ödeyecekmisin....ek olarak haber konusu olan kişinin bu tıp eğitimini 20-25 li yaşlarda başlamış olması (2. üniv. şeklinde ) daha randımanlı olurdu, beyin şekillenmesi ve tecrübe elde etmesi minimum 15 yıl sürüyor...yani 65 yaşında tecrübe kazanacak olması ütopik ve beyhude...sadece ünvan kazandı......tıp eğitimine başlangıç yaşı kanun yoluyla 25 yaşı geçmeyecek şekilde önlem alınmalıdır...daha geçenlerde bir pediatri asistanı nöbette ölmüştü vede oda 30-35 yaşlardaydı sanırsam...hekimlik eğitimi çok ciddi beden sağlığı gerektirir ve gençlik ister...
People
20
6) Uğur Avcı (Emekli yönetici)
27.06.2019 22:30:52
Arkadaş bu yaşta devlete ait bir tıp fakültesine girerek bir gencin önünü tıkadi,kontenjan işgal eti. Çok istiyorsan özel üniversiteye gitseydin. Şu an senin yerinde 22yasinda pırıl pırıl bir genç doktor olacak en az 40-45 sene hekimlik yapacaktı. Sen üç beş sene sonra bu iştende sıkılır gider başkanı bir fakültede baska bir kontenjanı işgal edersin.
People
33
7) Prof.Dr. Salih Öztürk (Psikiyatr)
27.06.2019 22:25:53
Haberdeki muhteşem kişiyi eleştirenlerle görüşmek isterim. Para mara da istemem söz!
People
20
8) erman (tekniker)
27.06.2019 20:51:00
İnsanların hasetliği, hainlikleri tavan yapmış. Bu her şeyde geçerli Halk olarak iyi bir iş yapanı onurlandırmak gibi bir düşünce maalesef yok. Hakaret, aşağılamak la kendilerini üstün zannediyorlar en kötüsü de alay etmek, ezikliği yaşayanlar biraz kitap okuyun Bakış acısını değiştirin inanınki mutlu olacaksınız.
People
15
9) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
27.06.2019 16:33:04
Burada kimliği belli birisi olarak yorum yazıyorum ve yorum altında birileri yarım yamalak algılarıyla akıllara ziyan sataşmalar yapıyor. Bunlara cevaben yazdığım yorumu da yayınlamıyorsunuz ama yazıyı derinden okuyan beyni çalışan insanlar yavaş yavaş ne demek istediğimi anlayıp (Mehmet bey gibi ) döktürmeye başlamışlar. Cevap olarak gönderdiğim yorumu yayınlamayacaksanız, sebebini mail olarak bana atmanızı da ( diğer medya organları öyle yapıyor) beklerim.
People
15
10) ZEKİ CAN (CERRAH PİZZACI)
27.06.2019 15:39:55
sevgili meslektaşım dr oldun amma esas bundan sonra hayatın zehir olacak bu yalnış ve kokuşmuş sisitem seni erkenden bıktıracak belkide metabolik bir hastalığa neden olacak bana kalırsa doktorluk değilde idarecili,k yap..........
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer