Hastanedeki ölüm iddialarına Valilikten yanı geldi
- Bartın Valiliği: - "İnceleme ve soruşturmaya konu olmuş olaylarla ilgili yeni bulguların ortaya çıkması halinde, süreç hassasiyetle takip edilecek ve sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır"
Hastanedeki ölüm iddialarına Valilikten yanı geldi
08 Temmuz 2017 -

BARTIN - Bartın Valiliğinden, Bartın Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniğinde son günlerde kamuoyunda yer alan, çalışanların kusurundan dolayı sakat ve ölü doğum olaylarının yaşandığına dair haberlerle ilgili somut suç unsuruna rastlanmadığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, son zamanlarda gerek ulusal gerekse yerel basında 2013 tarihinden itibaren Bartın Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniğinde gerçekleştirilen doğumlarda çalışanların kusurundan dolayı sakat ve ölü doğum olaylarının yaşandığına dair haberlerin yer aldığı anımsatıldı.


Hastanede 1 bebek öldü, 7'si sakat kaldı, aileler suç duyurusunda bulundu


Söz konusu haberlerdeki iddiaların Sağlık Bakanlığı, Valilik ve adli makamlarca hassasiyetle takip edildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Olaylarla ilgili yapılan inceleme ve soruşturmalarda somut suç unsuruna rastlanmadığı, adli, idari, disiplin ve mali yönden herhangi bir işlem tesis edilmesine gerek görülmediği anlaşılmıştır. Bununla birlikte inceleme ve soruşturmaya konu olmuş olaylarla ilgili yeni bulguların ortaya çıkması halinde, süreç hassasiyetle takip edilecek ve sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır. Ayrıca ilimiz Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniğinde gerçekleştirilen doğumlar titizlikle takip edilmektedir."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
08.01-07.02SATILIK POLİKLİNİK hissesi & tamamiDiğer
07.01-06.02Kadın doğum cildiye uzmanıPersonel Arayanlar