Hekimler 72 yaşına kadar çalışabilecek
OHAL kapsamında yayımlanan yeni KHK ile sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan tabip, uzman tabip ve aile hekimlerine kendilerinin istemesi ve kurumların da onayı dahilinde 72 yaşına kadar çalışma imkanı getirildi
Hekimler 72 yaşına kadar çalışabilecek
25 Ağustos 2017 -

Olağanüstü hal kapsamında yayımlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan hekimler 72 yaşına kadar çalışabilecek.

Resmi Gazete'de yayımlanan 694 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına ait sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan tabip ve uzman tabipler ile Aile Hekimliği Kanunu hükümlerine göre istihdam edilen aile hekimlerine, kendi istekleri ve kurumun onayı dahilinde 72 yaşına kadar çalışma imkanı getirildi.

Sağlık hizmetlerinden yaranlanma şartlarında da değişikliğe gidildi.

Buna göre, madde bağımlılılığı tedavisinden yararlanacak kişiler, 18 yaşını doldurmamış olanlarla, tıbben başkanın bakımına muhtaç olanlar, acil haller, iş kazası ile meslek hastalığından yararlanaların kriterleri ile aynı haklara sahip olacak.

Anahtar Kelimeler:

694 aile hekimligi khk

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
29
1) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
25.08.2017 13:32:36
Sadaka Niyetine verdiğiniz , vereceğiniz Emekli Maaşları düşünüldüğünde Ölene Kadar çalışmak Zorunda olduğumuz gerçeği zaten ortaya çıkar...

Türkiye'de Doktorların daha erken hayatlarını kaybettikleri bilindiğinden , olur ya ; sağ'da sol'da kıyı'da köşe'de , kahvehanelerde vakit dolduran ,tavla , okey , iskambil oyunlarına takılan , beyni sulanmayıp hala Briç kulübüne gelip giden hayatta kalmış eski tüfek doktorlardan birileri varsa onları istihdam etmek olabilir..

Ya da ; yerine , masasına , koltuğuna yapışmış , odasıyla bütünleşmiş , " ben ölmeden kimse beni buradan alamaz , kesinlikle ölürüm de ayrılmam ! " diyecek , diyen ; 72 yaş ve üstü birilerinin ortaya çıkmış veya çıkabileceği varsayımına dayanılarak bu arkadaşları , abileri , ablaları gerektiğinde görevden uzaklaştırmak amacıyla da yaş sınırlaması getiriliyor olabilir..

Kafalarının içinden başka şeyler geçiyorsa da onu ancak Allah bilir..People
46
2) postenflamatuar (uzm dr)
25.08.2017 12:10:45
Unutmaya çalışanlara bir hatırlatmadır. "Doktorlar enayidir"' in nazikçe söylenmiş bir başka şeklidir. Yani o kadar az kazanacaksınız ki emekli olmak istemeyecek, o yaşlı halinizle çalışma izni almak için bizden ayrıca izin almanız lazım olacak ve eğer o da lütfedersek yaşlı yaşlı çalışacaksınız. (Ardından muhahaha şeklinde gülme sesi duyuluyor). Biz sizi hayatınızın son demlerinde dahi süründürmeye kararlıyız. Çünkü sizinle bir büyük derdimiz var deniliyor. Enayiliğinize doymayın deniliyor.
People
57
3) MURAT (OP.DR)
25.08.2017 11:28:24
72 az bence 92 olmalı, ya da görevi başında ölene kadar olsa daha iyi olur...
People
78
4) Bedrettin alyamaç (iç.hast uzmanı)
25.08.2017 10:41:58
Sanki çok buyuk bir iyilikmiş gibi anlatılıyor....Acaba doktor 72 yaş yaşarmı soruyorum el cevap hayır.....Zamanında emekli olsun ve insanca yaşasın tabiiki emekli maaşı hiç olmazsa hakim savcı ve albay düzeyinde olsunnnnnnn
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori