Hekimlerin ek ödeme ve ek göstergelerinde değişiklik TBMM tarafından kabul edildi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyurulan hekimlerin ek ödeme ve ek göstergelerinde değişiklik TBMM tarafından kabul edildi.
Hekimlerin ek ödeme ve ek göstergelerinde değişiklik TBMM tarafından kabul edildi
01 Aralık 2021 18:02 - DHA

Hekimlere ek gösterge zammı, TBMM Genel Kurulu'nda teklife eklenerek kabul edildi. Bütün pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere, diş hekimleri dahil olmak üzere 5 bin lira ek gösterge zammı teklife eklendi ve kabul edildi.


İşte hekimlerin ek ödeme ve ek göstergelerini düzenleyen 3 madde!


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin TL zam yapacağız


 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
15
1) op (dr)
05.12.2021 14:24:20
uzman hemşire hanımın iyi bir doktor olabileceği iddiasına kızmaya hakkımız yok, elbette böyle bir yeteneği olabilir, yapması gereken tek şey üniversite sınavına girip sayısal alanda ortalama 500 civarında puan alıp bir tıp fakültesini bitirmesi. Ondan sonra istediğini söyleyebilir.
People
9
2) dr (hekim)
04.12.2021 10:43:27
öncelikle yapılan zam bir aldatmacadan ibaret. nedeni ise sabit olarak verilen döner sermaye katkısı maaş zammı gibi gösteriliyor. dolayısıyla maaşa etkisi yaklaşık 400-600 tl civarında olacak. bu zam sadece devlet hastanelerinde çalışanları kapsayacak. bu yönüyle sanki tüm dr lara ek 5000 tl veriliyormuş gibib lanse etmek hekimlere yapılacak en büyük kötülük. bunu dr olarak bilinenlerin arabasını götürdüğü oto tamircisi evine çağırdığı elektrik su tamircisinin daha fazla bedel istemesinin sağlayacak.bir diğer husus askere bürokrata hakime savcıya yapılan zammı vatandaşın ruhu duymazken drlara yapılan ve asla yeterli olmayan ve yukarda ifade edilen şekliyle olana zammı davul zurna ile duyurmak iyi niyetli değil. ayrıca sağlık bir ekip işidir doğru ama burada herkes emeğinin karşılığını almalı ona da tamam ancak diğer sağlık personelinin hekimlerle kendilerini bir tutmaları hekimlere gerek yok ben onun yerine hekimlik yaparım demeye başlayan hemşirelerin olması ciddi sıkıntı. herkes yerini bilmeli hakim zam aldığında zabıt katibi diyormu ki mahkemeyi ben yapıyorum bende onun aldığı maaşı istiyorum diyebiliyor mu? tüm hekimlerin kendilerinin yerini bilerek artık ona göre davranması gerekiyor. madem sağlık personeli iş bırakacak ozaman hekimlerde bıraksın .bakalım beni dr yapın diyen hemşire arkadaş nasıl tedavi verecek order yazma insiyatifi olacakmı. unutulan şey şu herşeyi çok bilsen bile diploma konuşur. herkes yerini bilip ona göre davranacak. sağlık çalışanlarının birbirine düşmesine gerek yok. herkes hakettiğini almalı. hekimler ek göstergesi 3600 iken hemşireleride 3600 e çıkarıldığında burada hekimlerin en az hakim ek göstergesine çıkarılmalıdır.
People
4
3) drcık (dr)
03.12.2021 20:23:47
bence hekimlere zam verilmesin şimdiki verilen zam hekim dışı sağlık personeline verilsin. hekimler zaten hiçbirşeyi haketmiyorlar. egoist, ukalalarda zaten. iyiki tüm türkiyede herkesin gıpta ettiği, çoğunun isteyipte kazanamadığı bir başarıyı elde edip 6 yılcık(hazırlık okumamışsa) eğitim alıyorlar. birde 4-5 yıllık ufak bir zaman dilimi olan uzmanlık eğitimi alıyorlar. toplamda en az 11 yılcık. türkiyede zaten çoğu meslek grubu en az bu kadar eğitimli. 11 yılcık okuduk diye kendilerini bir halt zannediyorlar. aslında bu doktorlar ezikte biraz. birde sorumluluğun çoğu bizde diye ukala ukala konuşuyorlar. kimde olacak doktor değilmisin seçmeseymişin kim dedi sana 11 yılcık oku diye, okuduysan sorumlulukta sende olacak, yeri gelecek dayakta yiyeceksin, 101ci hastayı almazsan dayakta yiyeceksin. bu mesleği sen istedin, ozaman fedakarlık yapacaksın. uzmanlık eğititimi alırken hastane günde 10 defa 33 saat kaldın, pzartesi sabah girdin hastaneye salı akşam çıkıyorum diye de dövüneceksen dövünme abicim sen istedin bu mesleği. hekim dışı personel olsaydın. çok çalıştım, ilkokul, ortaokul, lise ünversite ömrüm hep çalışarak geçti ekonomik olarak da daha iyi olayım diyorsan deme kardeşim kim dedi sana doktor ol diye enayimisin. bir avuç çoğunluksun, sendika desen zaten iplemez seni, sağlık camiasında zaten istenmezin, halkın karşısında zaten ukalasın. aslında bu doktorlara zam yedirmek yerine sağlam bir dayak yedirmek gerekir, bunların gözü ancak böyle doyar. vesselam
People
16
4) Husameddin ozer (Dr)
03.12.2021 07:23:40
Sabit odeme ve emekli olanlara artis disinda birsey yok.ortalamanin altinda olan
hekimlere yansıyacaktır .kamudan dr kacisini engelleme icin yapılmıştır.ama emeklilige yakin olmayan doktor gidişi artarak devam edecektir.tum dr hemsire saglik memuru ve teknisyen arkadaslara tavsiyem, begenmiyorsaniz kamudan ayrılın. Ederiniz daha fazlaysa durmayın.ocak 2022 de ben gerceklesen rakamlara bakip öyle yapacagim
People
30
5) mustafa serdar (emekli op dr)
02.12.2021 22:32:49
Benim anlayamadığım uzman hemşireye,uzman doktorluk verilsin diyen nurse şunu mu demek istiyor,tıp fakültesini bitirip,dahiliye ihtisası yaptıktan sonra,onkoloji ihtisası yapan doktorun yani liseden sonra 13-14 yılda 2 defa mecburi hizmete giderek 35-40 yaş aralığında elde ettiği onkoloji uzmanlığını,lisans artı 2 yıl yüksek lisansla liseden sonra 6 yılda 24 yaşında elde etmek istiyor,hemşire hanım sen fark dersini de ver kadın doğumcu da ol.
People
19
6) Mustafa Serdar (Emekli op dr)
02.12.2021 19:33:09
Uzman doktor olmak isteyen uzman hemşire,neyin uzmanı anlamadım ben ortopedi uzmanıyım yaz buraya sen meyin ızmanısın Türkiye de bakanlığın kabul ettiği uzman hemşirelik yok,uzman dr olmak için önce doktor,yüksek mühendis olmak için önce mühendis olacaksın,ata sözü var kalfalığonı yapmadığın işin ustası olamazsın.
People
4
7) Horz (Naml)
02.12.2021 18:56:48
Önce medya dürüst ve net olmalı. Bu düzenleme sadece ve sadece " Sağlık bakanlığında çalışan 209 sayılı döner sermaye alan hekimleri" kapsıyor. Universite hastanelerini kapsamıyor. Sağlık bakanlığındaki diğer çalışan ve diğer sağlık çalışanları( eczacı, hemşire, laborant vs) kapsamıyor!
People
12
8) Uzman Hemşire (Uzman doktorluğa aday hemşire)
02.12.2021 17:35:54
Uzman hemşireye uzman doktor olma yolu açılsın 10 sene hemşire olarak çalışan uzman doktor olsun görün hodri meydan malpraktis kalıyor mu
People
64
9) DR Sağlıkta birlik (Dr)
02.12.2021 15:35:32
Bizim maaş artışımızı duyan diğer sağlık personelleri twitterda trend topik açmış oy vs yok diyerek. Peki soruyorum maaş zammı olmasaydı mesela astsubaya polise verilseydi bu başlığı açacak mıydınız. Geçen sizin sabite zam yapılıp dr sabitlerine yapılazken itiraz ettiniz mi. Bizim sağlık camiasının problemi bu: kardeşim bırak dr fazla alsın ki yarın senin maaşın da dr ye göre bakılıp artırılsın. Sonra maaşına zam istediğinde dr maaşı belli zaten bunu veriyoruz sana daha ne verelim diyolar. Dr diğer sağlık personeli maaşına sağlık personeli dr maaş artışına sevinecek ki maaşlar artsın. Yoksa bu şekilde giderse hemşire asgari ücret alacak biz de asgari ücretin bir tık üstü alacağız. Sağlıkçıların biribirini aşağı çekme zihniyeti bir an önce bitmeli artık yoksa sonumuz felaket. Bizi birbirimize kırdırıyorlar.
People
9
10) nurses (HEMŞİRE)
02.12.2021 13:50:27
Birlik olamayan bir meslek grubunun üyesi olmaktan dolayı çok sinirliyim .Kimse kimseye durduk yere bir şey vermez. Öğretmenler ezelden beri hep mağdurdur zaten (Bitmez bitemez). Doktor camiası zaten tam bir birlik içinde hareket ediyorlar (isteklerini vermek zorunda kalıyor hükümet ) Aldıkları ücret sonuna kadar helal olsun. Sorun kimi ne aldığında değil, sorun bizim içimizde birlik olamayışımız birlikte hareket edemeyişimizdir. Bu devran böyle gitmez.(DOKTOR DIŞI SAĞLIK ÇALIŞAŞIN UNUTMA ♥ SUSTUKÇA KADERİN BU OLACAK ♥
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)